YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kenan Evren müebbet kararına ne dedi?
Kenan Evren'in damadı ve avukatı karar sonrası Kenan Evren'in ne yaptığını anlattı... Avukatı, "Dediklerimi anlamadı ve 'Konferansa mı katıldınız' diye sordu" dedi.
Kenan Evren müebbet kararına ne dedi?
19 Haziran 2014 / 10:27 Güncelleme: 19 Haziran 2014 / 10:30

12 Eylül darbesini yapan Kenan Evren ve Tahsin Şahinkaya’nın müebbet hapse mahkûm oldukları davadan sonra gözler artık sonraki gelişmelere çevrildi.

7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren’in damadı Erkan Gürvit, GATA’da yatan ve sağlık durumunun iyi olmadığını söylediği Evren’in yakında 98 yaşına gireceğine dikkati çekerek, “Kararı anlamadı. Algılasa çok üzülürdü. Algısı açıkken, ‘Niye bu duruma geldik’ diye serzenişte bulunuyordu. Davanın hukuksuz olduğuna inanıyordu. Halkoyuyla anayasanın kabul edildiğini söylüyordu. Hukuk herkese lazım olur. Darbe ne kadar kötüyse hukuksuzluk da o kadar kötüdür” dedi.

Evren’in en yakınındaki isim olan damadı Gürvit, zaten birçok şeyi algılayamayan Evren’in kararı da algılayamadığını ve bu nedenle yorum yapamadığını söyledi.

Kararı anlamayan Evren’in dava konusunda ise tepkili olduğu öğrenildi. Gürvit, bir dönem için Evren için sıkça söylenen “Hukuk herkese lazım olur” sözünü de anımsatarak, “Sağlık durumu iyi değil. Biz hocalarla, avukatlarla konuştuk. Bu dava açılamaz. Evren ve Şahinkaya, mevcut sistemi kuran irade. Darbe ne kadar kötüyse hukuksuzluk da o kadar kötüdür” yorumunu yaptı.

Teşekkür etti

Evren’in kararı kendisine söyleyen avukatı Bülent Acar’ın dediklerini de anlamadığı ve “Konferansa mı katıldınız?” sorusunu yönelttiği, daha iyi durumda olduğu belirtilen Şahinkaya’nın ise, “Teşekkür ederim, siz görevinizi yaptınız” değerlendirmesinde bulunduğu bildirildi.

İki sanığın avukatı Bülent Acar, bu kişilerin darbe yapıp yapmadığına değil hukuka dikkat etmek gerektiğini belirtti. Acar, “Hukuken bu kişiler, doğru da gelse yanlış da irite de etse Türkiye’deki hukuken en yüksek teminata sahip kişilerdir” yorumunu yaptı.

 

MİLLİYET

10:39
 // Maliki
Kenan evren in tokmakcısı sn avukat
Evrenin söylenenleri anlamadığı gibi ogünde halk bunların ne haltlar ve ne bo.... lar yediğini anlamamıştı
Şimdi hem anlamıyor deyipte hemde Msj verme
Sen git hem kendi gemde bizim yerimize bir fazla tokmak çal...
19 Haziran 2014 10:39
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler