YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kemal Kılıçdaroğlu'ndan ilk açıklama: İstifa edecek mi?
2011 Genel Seçim sonuçlarına göre oy oranı düşen CHP Genel Merkezi önünde kutlama vardı.
Kemal Kılıçdaroğlu'ndan ilk açıklama: İstifa edecek mi?
08 Haziran 2015 / 03:35 Güncelleme: 08 Haziran 2015 / 08:48

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 2011 genel seçimlerinde yüzde 25.9 oy oranına sahipti. 2011 seçimlerinin gerisinde kalan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu zaferini coşkuyla ve "Başbakan Kemal" sloganlarıyla kutladı.

CHP Genel Merkezi'nde kısa bir açıklama yapan Kemal Kılıçdaroğlu, "Bir dönem kapandı, demokrasi kazandı. Türkiye kazandı. Bir baskıcı dönemi sona erdirdik. Seçim değerlendirmesini CHP sözcüsü Haluk Koç yapacaktır" dedi.

Kılıçdaroğlu, bu konuşmasını yaparken CHP'liler ise "Başbakan Kemal" sloganları attı. Kılıçdaroğlu öte yandan, "oy oranı düşerse neden istifa etmeyeyim?" demişti.

MEMNUNUM, İSTİFA YOK

Hürriyet'e konuşan Kılıçdaroğlu, "Şimdilik detaylı bir yorum yapmama kararı aldım. Genel hatlarıyla bir değerlendirmeyi ilerleyen günlerde yapacağım. Ancak bizim açımızdan bir sorun yok. Memnunum; istifayı gerektiren bir sonuç da değil. Şimdilik değerlendirmem bu kadar" dedi.

tuh
 // cəlal halılov
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
08 Haziran 2015 10:12
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler