YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kemal Kılıçdaroğlu o mevziye gitti
Kemal Kılıçdaroğlu o mevziye gitti
03 Temmuz 2010 00:16
Kemal Kılıçdaroğlu, Şırnak'ın sıfır noktasında bulunan Gürvil Karakolunu ziyaret etti. Ziyaretiyle ilgili genel merkezden yapılan açıklamada" Bu gezi CHP'nin terörle mücadele konusundaki kararlılığının ne kadar haklı olduğunun göstergesidir"denildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sınır bölgesine yaptığı ziyaretle ilgili olarak, ''Bu gezi CHP'nin terörü önleme ve terörle mücadele konusundaki kararlılığının ne kadar haklı olduğunu bir kez daha göstermiştir'' değerlendirmesinde bulundu.

CHP Genel Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kılıçdaroğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Işık Koşaner, 2. Ordu Komutanı Orgeneral Necdet Özel ve CHP Genel Sekreteri Önder Sav, Ankara'dan saat 9.00'da askeri uçakla hareket etti.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN...

Siirt Havaalanı'ndan helikopterle Pervari ilçesine geçen Kılıçdaroğlu, Doğan Köyü'ne gitti. Üç şehit veren köy halkına ve şehit yakınlarına taziyelerini ileten Kılıçdaroğlu, köylülerin sorunlarını dinledi. Köylüler, Kılıçdaroğlu'ndan yol, su ve sağlık sorunlarına çözüm istedi.

Kılıçdaroğlu ve Sav, önceki gece bir üsteğmen ile bir uzman çavuşun şehit olduğu Sarıyaprak Karakolu'na giderek, şehit üsteğmen ve şehit uzman çavuşun silah arkadaşlarına baş sağlığı diledi. Kılıçdaroğlu, burada TSK'nın ve güvenlik güçlerinin terör örgütüne karşı verdikleri mücadelenin önemine dikkati çekti.

Şırnak'ın sıfır noktasındaki Gürvil Karakolunu da ziyaret eden Kılıçdaroğlu, öğle yemeğini askerlerle birlikte yedi.

Kılıçdaroğlu ile Sav, Orgenaral Başbuğ, Orgeneral Koşaner ve Orgeneral Özel ile sınır hattı üzerinden Çukurca'ya geçti. Çukurca'da brifing alan Kılıçdaroğlu, Türkiye-Irak sınırının sıfır noktasındaki siperleri de ziyaret ederek, nöbetteki askerlerle görüştü.

Daha sonra Zap Vadisi üzerinden helikopterle Van'a hareket eden Kılıçdaroğlu, Van Havaalanı'ndan Ankara'ya döndü.

''TERÖRLE MÜCADELE KONUSUNDAKİ KARARLILIK''

Kılıçdaroğlu, ziyaretiyle ilgili yaptığı değerlendirmede, silahlı kuvvetlerin, karakolların ve sınır birliklerinin terörle mücadele konusundaki kararlılıklarına şahit olduklarını ifade etti.

Kendisine verilen brifingde, Irak'tan sızmalara ve Kuzey Irak'taki otorite boşluğuna dikkat çekildiğini ve bu konunun mutlaka değerlendirilmesinin istendiğini belirten Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

''Bu temas ve incelemeler bize göstermiştir ki siyaset bu kadar ciddi sorunlara rağmen maalesef çözüm üretememiştir. AKP'de bu olayı siyasi bir malzeme olarak kullandığı için sorunu çözememiş ve bu kritik noktaya gelinmesine neden olmuştur. Bu gezi CHP'nin terörü önleme ve terörle mücadele konusundaki kararlılığının ne kadar haklı olduğunu bir kez daha göstermiştir. Geziden çok önemli değerlendirmeler ve notlarla ayrıldık.'' (A.A.)

GANDİDE GİTTİ DESİNLER !
 // BATUHAN
Kuzey ıraktaki otorite boşluğundan oluyormuş günaydın senin yenimi haberin oldu ? Bu terör iç destek ve dışfinansla bu güne geldi kuzey ırak abd nin bir tuzağı orayı kendine üs düşmanlarına sinek bataklığı yaptı şimdi kendisi elaltından işi götürüyor bizi pkk terörüyle ırakı afganistanı sivilleri bombalamakla iranı sindirmeye uğraşmakla emeline doğru ilerliyor. Bizim işi oyu ile vatandaş düzeltecek muhalefet iyi niyetli değil iktidara oyla desteğe devam...
03 Temmuz 2010 09:29
medya maymunu
 // engin öz
nereye gitmiş neye gitmiş neden gitmiş orası neresi neyin peşinde bu adam bu millet salakmı...... soru çok cevabını kim verecek...
02 Temmuz 2010 23:46
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler