YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kemal Kılıçdaroğlu açıklamasıyla güldürdü...
CHP'de tozu dumana katan istifa sesleri ve Muharrem İnce'nin başkanlık için kolları sıvamasının ardından kurultayla ilgili açıklama yapan Kılıçdaroğlu, "Partide bir kriz yok arkadaşlar. Normal, demokratik yollarla yarış yapılacak" dedi.
Kemal Kılıçdaroğlu açıklamasıyla güldürdü...
15 Ağustos 2014 / 17:39 Güncelleme: 15 Ağustos 2014 / 17:57

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyet, IŞİD’den kaçan Yezidilere yardım götürürken düşen helikopterden yaralı kurtulan Irak Parlamentosu'nun Yezidi üyesi Viyan Dahil'iyi tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin "CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, partideki görevinden istifa edeceğini söyledi. Kurultayda olası bir rakibiniz mi olacak?" sorusuna Kılıçdaroğlu, "Niye olmasın arkadaşlar? Gayet doğaldır yani. Birisi genel başkan adayı olabilir. Hukuk içinde bunu olağan karşılamak gerekir" yanıtını verdi.

Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'li eski 50 milletvekilinin imza toplamasına yönelik bir soru üzerine, şöyle konuştu:

"İmza toplayabilirler, görüş beyan edebilirler. Demokrasilerde bunları olağan kabul etmek lazım. Bizi AKP'den ayıran veya diğer partilerden ayıran temel fark budur. Biz, demokrasiye, hukukun üstünlüğüne inanıyoruz. Genel başkan adayları çıkabilir, demokratik yollarla yarışacağız. Bu gayet doğal bir şey. Gidin bunun benzerini pek çok demokratik ülkede görebilirsiniz. Bu ülkeye demokrasiyi getiren bir parti olarak bizim bu tür olayları olağan karşılamamız gerekiyor.

'Sanki AKP'de olmadı bizde oldu' diye sanki bizde bir kriz var. Bir kriz yok arkadaşlar. Normal, demokratik yollarla yarış yapılacak. Kurultayımızı toplayacağız, orada beraber. Kim galip gelirse de elimizi kaldıracağız, 'Şu galiptir' diyeceğiz ve yolumuza devam edeceğiz. Bütün hedef, 2015 seçimlerinde daha başarılı bir performans çıkartmak."

Kurultay tarihi konusunu da pazar günü konuşacaklarını belirten Kılıçdaroğlu, "Kurultay tarihini belirlemek için salon bulmak, hazırlıklar yapmak, plan, gündem gerekiyor. Arkadaşlar bu konuda çalışıyorlar, pazar günü netleşecek. Aynı gün veya ertesi gün açıklayacağız" dedi.

Kılıçdaroğlu, yeniliğe açık bir parti olduklarını vurgulayarak, "Çok sayıda yeni milletvekili, yeni gençler, yeni kadınlar CHP'ye katıldı. Bu ağırlığı sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.

22:43
 // bi dur
kılıçtaroğlumbak git diyesi geliyor insanın ya aslında chp den gitmese iyiydi böyle çatı da kursa temelde atsa bi yol olmaz bu ke mal abiden yenilgiyi başarı sanıyor antika ya...
15 Ağustos 2014 22:43
18:56
 // bulut
çok komik yahu;)))...
15 Ağustos 2014 18:56
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler