YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kedi ve köpeğin inanılmaz dostluğu
Biz onları ezelden beri düşman bilirdik ancak bu kedi ve köpek öyle olmadıklarını gösterdiler... Yavrusunu kaybeden anne köpek teselliyi kedi yavrusunda buldu. Onu emzirerek ona annelik yaptı... Ve yapmaya da devam ediyor...
Kedi ve köpeğin inanılmaz dostluğu
03 Temmuz 2010 / 12:20 Güncelleme: 03 Temmuz 2010 / 12:21

Mersin'in Erdemli ilçesinde Boxer cinsi bir köpek, yavru Ankara kedisini emzirerek ona annelik yapıyor. Madam adlı köpek, kaybettiği yavrusunun acısını, Paşa adlı yavru kediyi emzirerek dindiriyor.

Bir köpeğin bir kediyi emzirerek annelik yapmasının eşine pek rastlanır bir durum olmadığını belirten kedi ve köpeğin sahibi Semih İğdigül, "Köpeğimiz Madam 9 ay önce kendi yavrusunu kaybetti. Bu durum onu oldukça etkiledi. Bu acıyı içinden atamadı. Bizim de arkadaşımızın Ankara kedisinin yavrusu oldu. Onun yavrusundan bir tanesini sahiplendik. Ve bu kediye bizim köpeğimiz annelik yapmaya başladı. Onu koruyor, emziriyor ve ona tek kelimeyle annelik yapıyor" dedi.
Kedi ve köpeğin aslında birbirine düşman olduğunu belirten İğdigül, "Birbirlerine ne kadar da düşman olarak bilinse bunların birisi kedi birisi köpek ve birbirlerine de o derece bağlılar. Hayvanlarda vicdan ve merhamet konuları insanlar gibi ileri safhalardadır. Onlarda bizim gibi üzülüyor, ağlıyor ve seviniyorlar" diye konuştu.

Kendisinin Doğa ve Hayvanları Koruma Derneği (DOHAYKO) temsilcisi olduğunu da dile getiren İğdigül, "Hayvanlarda insanlar gibi can taşıyor. Onlarda bizim gibi can taşıyorlar. Onların yaşam haklarını ellerinden almayalım diyorum. Onlarda bizler gibi bebek olarak dünyaya geliyor. Ama saldırgan yapan yine bizleriz. Sahipler nasıl yetiştirirlerse bu yavrular da öyle yetişir. Benim kedi ve köpeğim hiç kötülük görmüyorlar ki kötülük yapsınlar. Ne insanlara ne hayvanlara hiç saldırıda bulunmuyorlar, aksine birbirlerine arkadaş ve destek oluyorlar" şeklinde konuştu.

İnsanlar anlaşamazken bir köpeğin bir kediye annelik yapması üzerinde düşünülmesi gerektiğini ifade eden İğdigül, Madam ve Paşa'nın bütün dünyaya örnek olacağını kaydetti. (İHA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler