YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
KCK'nın 2 numarası tutuklandı
Terör örgütü PKK'ya darbe üstüne darbe vuruluyor.
KCK'nın 2 numarası tutuklandı
14 Ekim 2011 / 07:14 Güncelleme: 14 Ekim 2011 / 07:42

KCK'ya yönelik İstanbul'da yapılan operasyonda tutuklananlar arasında örgütün yürütme kurulu üyesi olduğu belirtilen Kudbettin Yazbaşı'nın da bulunduğu öğrenildi. Yazbaşı'nın KCK içindeki hiyerarşide Murat Karayılan'dan sonra gelen 3 kişiden biri olduğu belirtildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından KCK'ya yönelik geçtiğimiz hafta operasyon düzenlenmişti. 110 kişinin gözaltına alındığı operasyonda 95 şüpheli tutuklanmıştı. Tutuklananlar arasında KCK içindeki hiyerarşide Murat Karayılan'dan sonra gelen 3 kişilik 'KCK yürütme kurulu' üyesi olduğu belirtilen Kudbettin Yazbaşı'nın da olduğu belirtildi.

Şüpheli Yazbaşı'nın, Murat Karayılan'dan gelen talimatları örgütünİstanbulyapılanmasına ilettiği iddia edildi. Yazbaşı'nın sık sık Kandil'e de gittiği tespit edildi. KCK yürütme kurulu üyesi ve KCK basın sözcüsü olduğu belirtilen Nihat Oğraş'ın ise geçtiğimiz ay İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca tutuklandığı ifade edildi.

3 kişilik KCK yürütme kurulunun üçüncü üyesinin ise polis tarafından arandığı belirtildi. Soruşturma kapsamında yapılan aramalarda 'KCK Anayasası', 'KCK mahkemeleri', 'KCK yürütme kurulu' gibi belgelerin yazılı olduğu dökümanların ele geçirildiği öğrenildi. Aramalarda, KCK'nın İstanbul'u üç bölgeye ayırdığı ve üç bölgeden de farklı farklı grupların sorumlu olduğunu gösteren belgelerin bulunduğu belirtildi. CİHAN

 
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler