YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
KCK'da yeni gözaltılar...
KCK'da yeni gözaltılar...
26 Nisan 2012 15:56
KCK'ya yönelik İstanbul ve Diyarbakır'daki operasyonlarda 19 kişi gözaltına alındı.

Ömerli Cumhuriyet Başsavcılığı'nca terör örgütü PKK'nın şehir yapılanması olduğu iddia edilen KCK'ya yönelik başlatılan operasyonda 19 kişi gözaltına alındı.

Valilikten yapılan açıklamada, Ömerli Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla, terör örgütü PKK/KCK örgütlenmesinin ortaya çıkarılması ve örgüt üyeleriyle yöneticilerinin tespit edilmesi amacıyla operasyon düzenlendiği belirtildi.

Operasyon kapsamında aralarında BDP Ömerli İlçe Başkanlığı'nın da yer aldığı 24 adreste arama yapıldığı kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

''Ömerli ilçesi ve köyleri ile İstanbul ve Diyarbakır'da 11 ayrı noktada 24 adreste yapılan aramada toplam 19 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alınmış olup, 6 şüphelinin aranmasına devam edilmektedir. Arama yapılan adresler arasında Ömerli BDP İlçe Başkanlığı binası da bulunmaktadır. Aramalarda 3 tabanca, 3 ruhsatsız av tüfeği, bobin halinde bakır kablo, terör örgütüne ait 9 bağış makbuzu, çok sayıda örgütsel doküman ile 4 bilgisayar, 3 harici bellek, 21 cep telefonu, CD ve kasete el konulmuştur.'' (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler