YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
KCK'da yeni gelişme...
KCK'da yeni gelişme...
01 Haziran 2012 18:16
Ağrı merkezli 6 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda gözlatına alınanların sayısı 19'a yükseldi...

Ağrı merkezli 6 ilde terör örgütü PKK'nın şehir yapılanması olduğu iddia edilen KCK'ya yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınanların sayısı 19'a yükseldi.

İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Doğubayazıt ve Ağrı Cumhuriyet Başsavcılıkları koordinesinde, bölücü terör örgütüne yönelik Ağrı merkez, Doğubayazıt, Diyadin ve Tutak ilçeleri ile İstanbul, Muş, İzmir, Diyarbakır ve Adana'da eş zamanlı operasyon düzenlendiği belirtildi.

Diyadin ve Tutak ilçeleri ile İstanbul, Muş, İzmir, Diyarbakır ve Adana'da düzenlenen operasyonlarda 10 kişinin daha gözaltına alındığı belirtildi.

Bölücü terör örgütüne finans sağladığı gerekçesiyle Doğubayazıt Belediye Başkanlığı'nda arama yapıldığı, dijital materyallere ve bazı evraka el konulduğu ifade edildi.

Söz konusu 10 şüpheli ile daha önce Doğubayazıt ilçesinde gözaltına alınan 4 kişi olmak üzere toplam 14 kişi, emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

Bu arada, operasyonda, 2 tabanca, 189 mermi, 1 dürbün ile çok sayıda örgütsel dokümanın ele geçirildiği belirtildi.

Doğubayazıt'ta aralarında BDP İlçe Başkanı İ.Ö. ile belediye encümen üyesi N.Ç'nin de bulunduğu M.Ö, İ.B, L.B, M.B, M.K, S.B. ve M.Ş.H. gözaltına alınmıştı. Şüphelilerden İ.Ö, N.Ç, M.Ö, İ.B. ve L.B, sorgularının ardından adliyeye sevk edilmiş, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmıştı. Diğer 4 zanlının ise sorgulamaları sürüyordu. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler