YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
KCK'da sıcak gelişme...
KCK'da sıcak gelişme...
27 Nisan 2011 14:11
KCK operasyonu kapsamında önceki gün gözaltına alınan 35 kişiden 21'i bugün adliyeye sevk edildi...

Hakkari'de terör örgütü PKK'nın şehir yapılanması olduğu iddia edilen KCK'ya yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan ve aralarında Belediye Başkan Vekili Nurullah Çiftçi'nin de bulunduğu 21 kişi, adliyeye sevk edildi.

Terör örgütü PKK'nın şehir yapılanması olduğu iddia edilen KCK'ya yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, Hakkari kent merkezindeki bazı adreslere 25 Nisanda düzenlenen eş zamanlı operasyonda gözaltına alınan, aralarında Belediye Başkan Vekili Nurullah Çiftçi, Belediye Başkan Yardımcısı Hatice Demir, İl Genel Meclisi Başkanı Ferzınde Yılmaz, BDP İl Başkanı Orhan Koparan ile bazı il genel meclisi üyeleri, belediye meclisi üyeleri ve mahalle muhtarının da bulunduğu 35 kişinin Hakkari Emniyet Müdürlüğündeki işlemleri tamamlandı.

İşlemlerinin ardından aralarında Belediye Başkan Vekili Nurullah Çiftçi, Belediye Başkan Yardımcısı Hatice Demir, İl Genel Meclisi Başkanı Ferzınde Yılmaz ve BDP İl Başkanı Orhan Koparan'ın da bulunduğu 21 kişi Van'a Adliyesine getirildi.

İpekyolu Devlet Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilerek yoğun güvenlik önlemi altında adliye getirilen zanlıların, Cumhuriyet savcısınca ifadelerinin alınmasına başlandığı öğrenildi.

Bu arada, gözaltındaki 14 kişiden 2'sinin Hakkari'de çıkarıldığı mahkemece tutuklandığı, 12 kişinin ise serbest bırakıldığı bildirildi. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler