YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
KCK'da flaş gelişme
KCK soruşturması kapsamında 6 kişi tutuklandı
KCK'da flaş gelişme
29 Haziran 2012 / 08:38 Güncelleme: 29 Haziran 2012 / 08:39

Özel Yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekilliği'nin yürüttüğü KCK soruşturması kapsamında tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen 13 zanlıdan 6'sı tutuklandı. Aralarında KESK Başkanı Lami Özgen'in de bulunduğu 7 kişi ise serbest bırakıldı.

Savcı sorgulamalarının ardından 13 zanlı tutuklama talebiyle Ankara 12. Ağır Ceza Mahkemesi'ne sevk edilmişti. Yaklaşık 4 saat süren mahkeme aşamasının ardından 6 zanlı hakkında tutuklama kararı çıktı. KESK Genel Başkanı Lami Özgen'in de aralarında bulunduğu 7 kişi ise serbest bırakıldı. Lami Özgen ve beraberindekileri Adliye çıkışında yakınları ve sendikalılar sevinç gösterileriyle karşıladı. Adliye'nin otoparkında toplanan sendika üyelerinin yanına giden Lami Özgen, yapılan operasyonlarla sendikanın sindirilmeye çalışıldığını iddia etti. Sendikalılar 6 kişi hakkındaki tutuklama kararını ise alkış ve sloganlarla protesto etti.

Tutuklanan 6 sendikalı emniyet aracına bindirilerek Sincan Cezaevi'ne götürüldü. Soruşturma kapsamında tutuklananların sayısı 28 oldu (Cihan)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler