YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
KCK'da 5 kişi gözaltına alındı
KCK'da 5 kişi gözaltına alındı
07 Şubat 2012 15:51
Terör örgütü PKK'nın şehir yapılanması KCK'ya yönelik düzenlenen operasyonda, araç yakılması ve ses bombası atılması olaylarına karıştıkları öne sürülen 5 kişi yakalandı.

İstanbul'da terör örgütü PKK'nın şehir yapılanması KCK'ya yönelik düzenlenen operasyonda, araç yakılması ve ses bombası atılması olaylarına karıştıkları öne sürülen 5 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü istihbarat ve terörle mücadele şube müdürlüklerine bağlı ekipler, geçen hafta Zeytinburnu, Küçükçekmece, Beyoğlu ve Maltepe'de araç yakılması ve ses bombası atılması olaylarının ardından terör örgütü PKK'nın şehir yapılanması KCK'ya yönelik çalışma başlattı.

Teknik ve fiziki takip sonucu belirlenen adreslere eş zamanlı düzenlenen operasyonda, aralarında örgüt idarecilerinin de bulunduğu 5 kişiyi yakalandı.

Bu kişilerin üzerlerinde ve bulundukları adreslerde yapılan aramada, molotofkokteyli yapımında kullanılan malzemeler ile çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildi.

Emniyette sorguları süren şüphelilerin, Zeytinburnu, Küçükçekmece, Beyoğlu ve Maltepe'de izinsiz gösteri düzenlenmesi, ATM'ler ile araçların kundaklanması ve ses bombası atılması gibi olaylara karıştıkları tespit edildi.

Bu kişilerin, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın yakalanışının yıl dönümü öncesinde ''Ceylan Erkol Eylem Birliği'' adı altında eylem gerçekleştirdikleri öğrenildi.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler