YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
KCK'da 20 gözaltı daha
4 ilde KCK'ya yönelik düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda, aralarında kadınların da bulunduğu 20 kişi gözaltına alındı.
KCK'da 20 gözaltı daha
05 Ocak 2010 / 12:46 Güncelleme: 05 Ocak 2010 / 12:58

 Gaziantep, Adıyaman, Mersin ve Hatay'da terör örgütü PKK'nın sivil oluşumu KCK'ya yönelik düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda, aralarında kadınların da bulunduğu 20 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bu sabah erken saatlerde, Gaziantep, Adıyaman, Mersin ve Hatay'da 22 ayrı noktaya eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonlarda, aralarında kadınların da bulunduğu 20 kişiyi gözaltına aldı.

Diğer illerden Gaziantep'e getirilen zanlılarla birlikte Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde sorgulanan 20 kişi, terör örgütü PKK'nın sivil oluşumu ''Kürdistan Topluluklar Birliği/Türkiye Meclisi (KCK/TM) Yapılanması''na yönelik çalışma yürüttükleri belirlendi.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğündeki sorgunun özel yetkili Cumhuriyet Savcısının gözetiminde yapıldığı ve zanlıların sorgularının ardından adliyeye sevk edilecekleri bildirildi.

AA


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler