YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
KCK'da 15 tutuklama
KCK'da 15 tutuklama
14 Şubat 2010 11:35
Hakkari ve ilçelerinde KCK'ya yönelik düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan 32 kişiden 15'i tutuklanarak cezaevine gönderildi

Hakkari ve ilçelerindeki KCK operasyonu kapsamında gözaltına alınan 32 kişiden 15'i tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, Van Cumhuriyet Başsavcılığının, terör örgütü PKK'nın sivil oluşumu KCK'ya yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında, 10 Şubatta Hakkari merkez ile Yüksekova ve Şemdinli ilçelerinde düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda gözaltına alınan 8'i çocuk 32 kişinin, Emniyet Müdürlüğündeki sorguları tamamlandı.

Sorgularının ardından Van'a sevk edilen 32 kişi, sağlık kontrolünden geçirilerek, yoğun güvenlik önlemi altında adliyeye götürüldü.

Savcılıktaki ifadelerinden sonra 6 çocuk serbest bırakılırken, 26 kişi tutuklanmaları istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

Gece geç saatlere kadar süren mahkeme sonunda 15 kişi, ''terör örgütü PKK üyesi'' olmak suçundan tutuklandı, 11 kişi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Van Cumhuriyet Savcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında, 10 Şubatta düzenlenen operasyonda Hakkari merkezde 15, Şemdinli ilçesinde 11, Yüksekova'da ise 6 kişi gözaltına alınmıştı.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler