YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
KCK: "Silah bırakma gündemimizde yok!"
KCK Yöneticisi Mustafa Karasu, silah bırakmanın Ortadoğu şartlarında mümkün olmadığını belirterek, "Silah bırakma gündemimizde yok" diye konuştu.
KCK: "Silah bırakma gündemimizde yok!"
07 Mart 2015 / 19:14 Güncelleme: 07 Mart 2015 / 19:15

28 Şubat'ta Öcalan'ın silah bırakma mesajı için Mustafa Karasu, "Apo’nun değerlendirmelerinde, yapılan açıklamayı da silahı bırakma gibi anlamamak gerekiyor" uyarısı yaptı.

Fırat Haber Ajansı’na konuşan Karasu, hiçbir coğrafyada Kürtlerin varlığı ve özgürlüğünün güvence altında olmadığını ifade ederek, şöyle konuştu:

“Kimin tehdidi altındadır? Türkiye’nin desteklediği IŞİD’in tehdidi altındadır. IŞİD’i Türkiye desteklemiştir. Türkiye’de de hâlâ öyle sorunlar çözülmüş değildir. Bu açıdan silahların bırakılmasından söz etmek mümkün değildir.

Önder Apo da böyle bir şeyden hiç söz etmiyor. Bir daha belirtelim; sorun silah bırakıp bırakmama sorunu değildir. Böyle bir gündem yoktur. Apo’nun değerlendirmelerinde, yapılan açıklamayı da silahı bırakma gibi anlamamak gerekiyor. Türkiye’ye karşı silahlı mücadelenin durdurulması biçiminde ifade etmek gerekiyor.”

Etiketler: , ,
Ne halt edersin?
 // Abdullah
işsiz kalmaktan mı korkuyorsun kan emici asalak mahluk?...
08 Mart 2015 Pazar 00:35
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler