YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
KCK operasyonu: 51 gözaltı
Terör örgütü PKK'yı da bünyesinde bulunduran KCK'ya yönelik yeni bir operasyon yapıldı. 16 ilde çok sayıda adrese eş zamanlı operasyon düzenleyen polis, ilk belirlemelere göre 48'i avukat olmak üzere, 51 kişinin gözaltına alındığı bildiriliyor.
KCK operasyonu: 51 gözaltı
22 Kasım 2011 / 09:23 Güncelleme: 22 Kasım 2011 / 13:48

Edinilen bilgiye göre, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla bu sabah 05.00'te Diyarbakır merkezde bulunan çok sayıda ikamete eş zamanlı baskın düzenlendi. Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, aralarında BDP ilçe parti binalarının da olduğu yerlerde arama yaptı.

Operasyonda KCK yapılanması içinde yer aldığı iddia edilen çok sayıda şüpheli gözaltına alındı. Aramalarda çok sayıda bilgisayar ve örgütsel doküman olduğu iddia edilen belgeye el konuldu. Gözaltına alınanlar Diyarbakır Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne getirildi.

İstanbul'da KCK operasyonu: 24 gözaltı

İstanbul'da yürütülen KCK operasyonlarında aralarında avukatların da bulunduğu 24 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından İstanbul'da sabah saatlerinde başlatılan operasyonda çok sayıda adrese gidilerek arama başlatıldığı belirtildi. Yapılan aramalarda bazı dökümanlara el konulduğu ve aralarında avukatların da bulunduğu 24 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. Gözaltına alınan şüpheli sayısının artabileceği kaydedildi.  (Cihan)

Bursa'da 2 avukat gözaltında...

KCK soruşturması kapsamında Bursa'da 2 avukat gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında Bursa'da avukatlık yapan 2 kişi gözaltına alındı.

Yetkililer soruşturmanın sürdüğünü bildirdi.

AA

devletın gucu
 // ahmet onur
devlet ısterse ıstıhbarat calısırsa ınanıyorum kı bu iş bu baş belası kısa bır surede bıtecek...
22 Kasım 2011 11:14
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler