YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
KCK davasında 30. duruşma
KCK davasında 30. duruşma
27 Mayıs 2013 12:02
Terör örgütü PKK'nın üst yapılanması KCK'ya yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 205 sanık hakkında açılan davanın 30. duruşması yapılıyor.

Terör örgütü PKK'nın üst yapılanması KCK'ya yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, 111'i tutuklu 205 sanık hakkında açılan davanın 30. duruşması başladı.

İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi'nce, Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nin dışında oluşturulan büyük salonda ilk kez görülen duruşmaya, eski BDP İstanbul İl Başkanı Mustafa Avcı ve yazar Ragıp Zarakolu'nun oğlu Cihan Deniz Zarakolu'nun da aralarında bulunduğu, 107 tutuklu sanık ile aralarında avukat Gönül Erdem'in de bulunduğu 18 tutuksuz sanık katıldı.

Gazeteciler kaza geçirdi

Sanık avukatları tarafından duruşmada 5 Kürtçe tercüman da hazır bulunduruldu. Duruşma, Kürtçe tercüman vasıtasıyla sanıkların kimlik tespitlerinin yapılmasıyla devam ediyor.

Davayı takip etmek için Silivri'ye gelmek isteyen bazı basın mensuplarının, Selimpaşa'da trafik kazası geçirdiği öğrenildi. Yaralanan basın mensuplarının Anadolu Hastanesi'ne kaldırıldığı ve sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

 

AA

Etiketler: , , ,
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler