YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
KCK bitti, kundaklamalar BIÇAK gibi kesildi!
Operasyonlarda DTP ve yöneticilerinin de bulunduğu 53 kişi cezaevine konulmuştu
KCK bitti, kundaklamalar BIÇAK gibi kesildi!
18 Mayıs 2009 / 09:19 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

PKK'nın beyni ve şehir yapılanması KCK'ya yönelik operasyonlar sonrası pekçok ildeki araç yakma olayları bıçak gibi kesildi.


Terör örgütü PKK'nın şehir yapılanması Kürdistan Demokratik Toplum Konfederalizmi'ne (KCK) dönük soruşturma, metropol şehirlerdeki araç kundaklamalarını bitme noktasına getirdi.


Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından İstanbul, Ankara, Aydın, Gaziantep, Adana, Kahramanmaraş, Mersin, Elazığ, Hakkari ve Van gibi illerde düzenlenen operasyonlarda DTP genel başkan yardımcıları ve yöneticilerinin de bulunduğu 53 kişi tutuklanarak cezaevine konulmuştu.


Emniyet Genel Müdürlüğü'nce hazırlanan rapora göre, KCK'ye dönük operasyon sonrasında araç kundaklama olayları azaldı. Terör örgütü sempatizanları, Şubat 2009'da 16 ilde araç kundaklama eylemi gerçekleştirdi. 113 resmî ve özel araç kullanılamaz hale geldi. KCK operasyonunun ardından mart ayında 46 araç kundaklandı. Nisan ayında ise 4 ilde 13 araç yakıldı. Bu arada Emniyet'in 21 Mart Nevruz kutlamaları ile hazırladığı rapora göre bu yıl ülke genelinde düzenlenen kutlamalara 636 bin 335 kişi katıldı. Geçen yıl ise 391 bin 60 kişi eylemlere iştirak etmişti.


Zaman

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler