YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kazdıkları tüneller mezarları oluyor
Cudi Mahallesi’nde HDP’lilerin ‘sivil yaralılar’ diyerek kurtarmaya çalıştığı teröristlerden 10’u ölü ele geçirildi. Terör örgütüne asıl darbeyi vuran ise bölge halkı oldu. 120 bin nüfuslu ilçenin 115 bini göçünce PKK’lılar yapayalnız kaldı.
Kazdıkları tüneller mezarları oluyor
09 Şubat 2016 / 09:50 Güncelleme: 09 Şubat 2016 / 10:00

Bir grup terörist, geçen Cuma günü sıkıştırıldıkları Cudi mahallesindeki hücre evi, içindeki ölü ve yaralı PKK’larla birlikte ateşe vererek kaçmıştı.

1-20160209092319.jpg

İlçenin yüzde 95’in teröristlerden temizleyen güvenlik güçlerinin girdikleri hücre ev, PKK’nın köstebek yuvasını andıran tünel ağını da ortaya çıkardı. Haritaya göre, teröristlerin ilçede konuşlandığı 9 bina birbirine bu tünellerle bağlı. Bir ucu güvenli bölgeye çıkan tünellerden silah ve muhimmat sevkiyatı yapan terösitler, buraları aynı zamanda kaçış noktası olarak kulanıyor.

10’U DOĞRULANDI

Cizre’de 14 Aralık’tan bu yana devam eden operasyonlarda artık sona yaklaşıldı. Teröristler hendek kazarak hayatı felç etmeden önce 120 bin nüfusu olan ilçeden, göç edenlerin sayısı 115 bine ulaştı. Kürt halkı, PKK’nın ilan ettiği sözde öz yönetimi reddetti. Halkın evlerini terk etmesi, güvenlik güçlerinin işini kolaylaştırdı. İlçedeki siviller sebebiyle operasyonlar sınırlı kalıyor, çok sayıda şehit veriliyordu. Önceki gece düzenlenen operasyonda, aralarında PKK’nın Cizre’deki saldırılarını yöneten Mamo ile Roza kod adlı sözde ilçe sorumlularının da bulunduğu 10 terörist daha öldürüldü. Güvenlik güçleriyle çatışmaya girenlerin arasında örgütün bölgedeki sözde elebaşlarından ‘Amin Reşo’ ve ‘Rozan’ kod adlı iki teröristin de olduğu tespit edildi. Dün, Cizre’nin dış mahallelerine giren STAR ekibinin edindiği bilgiye göre, hücre ev olarak kullanılan binada 45, çevresinde ise 10 PKK’lı öldürüldü.  Ancak bu rakam olarak doğrulanmadı. Komuoyuna yansıyan, “60 PKK’lı öldürüldü” iddialarına rağmen, resmi makamlar ancak 10’unu doğruladı.

KAÇAMADILAR

Operasyonda, teröristlerin kazdığı tünellere de girildi. Güvenlik güçlerinden kaçan teröristler, tünellerin diğer ucunda sıkıştırıldı. Kıstırılan PKK’lılar ile onlara yardıma gelen ve aralarında yabancı uyrukların da bulunduğu çok sayıda terörist öldürüldü. İlçede operasyonun başladığı günden bu yana öldürülen terörist sayısı resmi rakamlara göre 574’e yükseldi.

 

STAR

 // Fenerli
ALLAH I'n izniyle lağım farelerinin sonu yaklaştı ha gayret...
09 Şubat 2016 13:22
ASKER
 // CAN
ALLAH SIZI KORUSUN AMİN...
09 Şubat 2016 Salı 10:33
 // milli irade
Allah yardımcınız olsun. Ellerinize sağlık....
09 Şubat 2016 09:45
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler