YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kazayla ilgili yeni gelişme
TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, eski BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve 5 kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazasıyla ilgili, soruşturmayı yürüten savcıyla görüştü.
Kazayla ilgili yeni gelişme
22 Aralık 2011 / 21:46 Güncelleme: 22 Aralık 2011 / 21:49

TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, eski BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindeki 5 kişinin öldüğü helikopter kazasıyla ilgili soruşturmayı yürüten Malatya Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcı Vekili Özden Doğan ile bilgi alışverişinde bulundu.

Yakut, Malatya Adliyesine girişinde yaptığı açıklamada, Başsavcı Vekili Doğan ile bilgi alışverişinde bulunmak üzere adliyeye geldiğini belirterek, ''Çünkü ben komisyonun başkan vekilliğini yapmıştım'' dedi.

Soruşturmayı yürüten başsavcı vekilinin de bu çerçevede kendisini davet ettiğini, Özden Doğan'ın kendisine sorular soracağını dile getiren Yakut, ''Sayın başsavcı vekilimiz ne soracaklar bakalım'' ifadesini kullandı.

Yakut, ''Zaten Türkiye'nin gözü önünde hadise cereyan etti. Birtakım şüpheler var. Bu şüphelerin giderilmesi için hem Devlet Denetleme Kurulu tarafından hem özel yetkili cumhuriyet savcısı tarafından soruşturma devam ediyor. Komisyon belli bir aşamaya getirmişti. O bilgiler de burada bildiğim kadarıyla. İnşallah en iyi şekilde sonuçlandırılacaktır'' diye konuştu.

Başsavcı Vekili Özden Doğan ile 2 saat görüşen Yakut, adliye çıkışında da basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Yakut, Yazıcıoğlu ile 5 kişinin öldüğü helikopter kazasıyla ilgili soruşturma kapsamında TBMM'nin bir komisyon oluşturduğunu anımsatarak, ''Komisyon görevini tamamladı. Daha sonra sayın Cumhurbaşkanımıza gelen bir ihbarla, Devlet Denetleme Kurulunun verdiği bir rapor var. Şimdi özel yetkili cumhuriyet başsavcı Vekilimiz soruşturmayı yürütüyor. Ben komisyon başkan vekili olarak görev yapmıştım. Ayrıca o dönemde olayın olduğu yere komisyon üyesi arkadaşlarımızla gitmiştik. Bizim bilgilerimizi sordular. Sayın Başsavcı Vekiline biz de sorduğu sorular çerçevesinde cevap verdik'' dedi.

İktidar olarak tüm çabalarının, Türkiye'de şimdiye dek ne kadar karanlık olay varsa, bu karanlık noktaları sonuna kadar aydınlanmak olduğunu bildiren Yakut, ''Türkiye bu karanlıkları yaşadı. İnşallah bundan sonra yaşamaz. Ama biz kararlıyız. Karanlık noktaları teker teker aydınlatacağız ve dosyaların kapakları açılacak'' diye konuştu. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler