YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kazan Vadisi'nden iyi haber
Kazan'da öldürülen terörist sayısı 115'e çıktı...
Kazan Vadisi'nden iyi haber
25 Ekim 2011 / 07:16 Güncelleme: 25 Ekim 2011 / 07:24
Hakkâri Çukurca'da 24 askerin şehit olmasının ardından yurtiçi ve sınır ötesinde başlatılan operasyonlar sürüyor.
 
Bugüne kadar girilmeyen Çukurca ilçesindeki Kazan Vadisi'ni didik didik tarayan özel birlikler, 15 teröristi daha etkisiz hale getirdi. Böylece Kazan Vadisi'nde öldürülen PKK'lı sayısı 115'e ulaştı. PKK'lılarla birlikte 11 Kalaşnikof silah, 1 roketatar, çok sayıda roketatar başlığı, 1 Biksi uçaksavar ve çok sayıda el bombası ele geçirildi. Daha önceki çatışmada öldürülen 35 PKK'lının cesedi dün uçakla Malatya'ya gönderildi. Askeri operasyonun yürütüldüğü Hakkâri'nin Çukurca ilçesinde daha çok hava hareketliliği yaşanıyor. Halen Kazan'da bulundukları tahmin edilen yaklaşık 50 teröristle güvenlik güçleri arasında zaman zaman sıcak temas sağlanıyor. Polis Özel Harekat birliklerinin de destek verdiği operasyon sebebiyle bölgeye sivil girişine izin verilmiyor. 11 kilometre uzunluğundaki vadide 7 köyde yaşayanlar da ancak özel izinle giriş-çıkış yapabiliyor. Kazan Vadisi'nin girişinde 2 tank ve 1 kirpi sürekli nöbet tutuyor. Aynı bölgedeki Belat Vadisi de askerler tarafından denetim altında tutuluyor.

KUZEY IRAK'TA BU KEZ HEDEF HAFTANİN KAMPI

Bordo bereliler, Jandarma Özel Harekât timleri ve komandoların Kuzey Irak'taki ilerleyişi de devam ediyor. Teröristlerin Türkiye'ye sızdığı yolları tutan askerler, Zap kampını da içine alan Haftanin bölgesinde PKK kamplarını kuşatıyor. Diyarbakır'dan kalkan F-16 savaş uçakları da insansız hava araçlarının elde ettiği görüntüler doğrultusunda teröristlerin bulunduğu yerleri bombalıyor. Üzümlü sınır kapısı ise kapalı durumda. Akrabalarının taziyesi için Kuzey Irak'tan Türkiye'ye gelen iki köylü, Çukurca'ya geçmek için dikenli tellerin üzerinden atlamak zorunda kaldı. Sınır kapısının yakınında bulunan Üzümlü köyü 1993 yılında boşaltılmış, köylüler daha yukarıda yapılan evlere yerleştirilmişti. (Zaman)

terör
 // ilhan akbaş
t.c nefsi müdafa hakkını kullanıyor ve her zamanda kullanacaktır,dağdaki rerörist başına gelecekleri biliyordu bile bile intihar ettiler,ölen terörist yakınları ve sempatizanları t.c devletine baş kaldırmanın sonucu ,askeri polisi şehit etmenin bedeli dağlarda parçalanarak ölmektir.vatanıma kimse göz dikemez,göz dikenin gözü çıkartılır.bu böyle biline....
25 Ekim 2011 22:11
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler