YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Kazaklar'a dava açacağız"
Armatör Kahraman Sadıkoğlu: Savarona gerekirse Cumhurbaşkanı ya da Başbakan yatı olur
"Kazaklar'a dava açacağız"
06 Ekim 2010 / 20:46 Güncelleme: 06 Ekim 2010 / 20:47

Armatör Kahraman Sadıkoğlu, Atatürk'ün de hayatının son döneminde kullandığı Cumhurbaşkanlığı yatı Savarona'ya yapılan fuhuş baskınıyla ilgili Savarona'da basın toplantısı düzenledi.

Yatı kiralayan Kazaklar'a dava açmaya hazırlanan Sadıkoğlu, gemiyi müze yapmanın onu öldüreceğini savundu. Sadıkoğlu, "Gerekirse Cumhurbaşkanı ya da Başbakan yatı olur." önerisini getirdi.
       

Savarona'ya yapılan fuhuş baskını nedeniyle eleştirilere maruz kalan iş adamı Kahraman Sadıkoğlu, basın toplantısı düzenledi. 

Savarona gemisini genelde cumhurbaşkanları, başbakanlar, çar ve kraliçelerin kiraladığını aktaran Sadıkoğlu, "Kiralayan adam bir gece de 50 bin dolar kira veriyor. 20 bin dolar mazotunu dolduruyor. 25 bin dolarlık şarap içiyor. Adam bir gecede 200 bin dolar keyfi için harcıyor. Ben bu adama nasıl derim sen şunu yapıyorsun, bunu yapıyorsun diye.  Böyle bir şey mümkün değil." şeklinde konuştu. 

Savarona'nın gerekirse Cumhurbaşkanı ya da Başbakan yatı olabileceği önerisinde bulunan Sadıkoğlu, "Savarona müze yapılabilir. Fakat müze yaşayan bir gemiyi öldürür. Müze yapacaksak niye 45 milyon dolar para harcadık. O zaman Atatürk'ün odasını yapar limana bağlardık. Savarona Cumhurbaşkanı yatı olur; Başbakan yatı olur. Dolmabahçe'nin önünde ben yanaşma yerini yaparım bağlarım onu oraya. Savarona'yı halka açarım, orada halka yemek yediririm yaşatırım gemiyi. Yaşatamazsanız gemi ölür, çürür. Her sene biz bu yata 600 bin dolar para harcıyoruz." diye konuştu.
 

Basın toplantısından sonra basın mensupları Atatürk'ün odasını gezerek çekim yaptı.
CHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler