YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kazadaki 'kol düğmesi' sırrı
Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatnı kaybettiği elim kazayla ilgili rapor tamamlandı.
Kazadaki 'kol düğmesi' sırrı
10 Ocak 2010 / 09:15 Güncelleme: 10 Ocak 2010 / 09:22

BBP lideri Yazıcıoğlu kazası ile ilgili rapor tamamlandı. Raporda olayın kaza olduğu kesinlik kazanırken ‘Kol düğmesi bulunmasına rağmen evrak çantası bulunamadı’ denildi

Meclis’te Muhsin Yazıcıoğlu kazasını araştırmak üzere kurulan komisyon, taslak raporunu tamamladı. Raporda, helikopteri Awacs uçaklarının düşürdüğüne ilişkin şüphe radar görüntüleri de araştırıldı. Ancak görüntülerde bu yönde bir kanıta rastlanamadı. Yine Yazıcıoğlu’nun kaybolan çantasını da bulamayan komisyon, “Yarım paket sigara, kol düğmesi var ama çanta sır” diye rapora yazdı. Rapordaki bazı tespitler şunlar:

PİLOTUN LİSANSI 1 AY SONRA DOLACAKTI : Raporda, kaza 25 Mart 2009’da meydana gelmesine karşın, pilot Kaya İstektepe’nin helikopter lisansı Bell 206L-4 tipinde, 30 Nisan 2009’a kadar geçerli olduğu belirtildi.

KONTROL KAYITLARI YOK: Raporda, Kaza Kırım Raporu’na göre hava aracının uçuş öncesi kontrol kaydına rastlanılmayan 61 uçuşunun olduğu, hava aracı enkazında bulunan uçuş ve bakım kayıt defter sayfasına bunların yazıldığı belirtildi.

İSMAİL GÜNEŞ’İ ARAMAYAN KALMADI: Raporda kaza sonra gazeteci İsmail Güneş’in telefonunun 112 acil servis haricinde çeşitli kişi ve kurumlar tarafından 18 kez arandığı tespitine yer verildi.

YARIM PAKET SİGARA VAR, AMA ÇANTASI KAYIP: Raporda, Gülefer Yazıcıoğlu’nun söylediği eşine ait çantanın bulunamadığı, komisyona verilen ifadeler doğrultusunda da kol düğmesi, yarım sigara paketi, laptop çantası gibi eşyalar olmasına karşın, çantanın olmadığı bilgisine yer verildi.

STAR
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler