YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kaza şok bir iddia daha
Kaza şok bir iddia daha
04 Nisan 2010 07:56
Yazıcıoğlu ve 5 arkadaşının yaşamını yitirdiği helikopter kazasında yeni iddialar ortaya atılıyor. Kaza yerinden 1000 kilometre uzaklıktaki Bandırma'da bir telsizcinin aldığı sinyali Başbakanlık'a bildirdiği iddia edildi.

Muhsin  Yazıcıoğlu'nun helikopterinin düştüğü gün Bandırma'dan bir telsizcinin helikopterin yerini belirleyip Başbakanlık kriz merkezine bildirdiği iddia edildi.

BBP'nin merhum lideri Muhsin Yazıcıoğlu ve 5 arkadaşının yaşamını yitirdiği helikopter kazasıyla ilgili olarak ikinci kez kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, yeni bulgulara ulaştı. Kazanın gerçekleştiği yere bin kilometre uzaklıktaki Bandırma'da amatör bir telsizcinin helikopterden aldığı sinyali Başbakanlık'a bildirdiği, ancak bilginin arama birimlerine iletilmediği iddia edildi. Başbakanlık Güvenlik Genel Müdürü Alparslan Kavaklıoğlu, sinyali doğruladı. Komisyon, BBP'lilerin “ELT cihazının aralık değerinin yükseltilmemesi nedeniyle sinyal alınamadığı” iddiasını araştırmaya karar verdi.

BBP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Şanverdi “Kazanın olduğu gece, arkadaşlarımız Mustafa Destici ve Üzeyir Tunç, Başbakanlık'taki kriz merkezinde. Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Müsteşar Efkan Ala ve Güvenlik Müdürü Alpaslan Kavaklıoğlu da var. Arkadaşlarımız ayrılmak istiyorlar, Ala ‘Bandırma'dan sinyal geldi, bekleyin, yarım saate kadar helikoptere ulaşacağız' diyor. Bu kaydı istedik ama verilmedi. Genelkurmay'a sorduk, ‘Kayıtlarımızda böyle bir şey yok' yanıtı aldık. Biz o telsizciye de ulaştık, o sinyali Bandırma'ya, Bandırma'nın da Ankara'ya ilettiğini öğrendik” dedi.

DEVLET DENETLEME DE DEVREDE

Bu arada BBP lideri Yaşar Topçu, kazayla ilgili Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Devlet Denetleme Kurumu'nu harekete geçirdiğini söyledi.
Star

Hakkını helal et başkanım.
 // altan040
Başkanım seni üç gün boyunca bulamadığımız için mahcubuz. Hakkını helal et. Hayatta göremediğin manzarayı sen ölünce yine sen gerçekleştirdin. Allah Rahmet Etsin. Mekanın Cennet Olsun....
04 Nisan 2010 12:46
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler