YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kaza mı cinayet mi?
İstanbul Beşiktaş'ta güvenlik kameralarına takılan, bir kişinin öldüğü 2 kişinin de yaralandığı kaza görüntüsü akıllara kaza mı cinayet mi sorusunu gitirdi.
Kaza mı cinayet mi?
10 Ekim 2011 / 12:52 Güncelleme: 10 Ekim 2011 / 13:02

Beşiktaş'ta, Macaristan plakalı bir otobüs, freni boşalınca kırmızı ışıkta bekleyen motosiklete çarparak sürücüyü metrelerce sürükledi. Motosiklet sürücüsünün öldüğü, Amerikalı 2 turistin de yaralandığı korkunç kaza güvenlik kamerasına işte böyle yansıdı.

Korkunç kaza, 7 Ekim 2011 akşamı saat 21.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, 34 UR 8276 plakalı motosikletiyle Beşiktaş'ta ilerleyen Rauf Özersoy, kırmızı ışık yanınca yolda beklemeye başladı. Amerikalı Elena Peeva ve Pear Pepeljugarki de kendilerine yeşil ışık yanınca yolun karşısına geçmek için yola indi. Bu sırada hızla gelen LOG 300 Macaristan plakalı Marc Josef yönetimindeki otobüs, freni boşalınca yolda iki araca çarptıktan sonra yolun karşısına geçmeye çalışan Amerikalı turistlere çarptı.

Ardından kavşakta dönen halk otobüsüne çarpmamak için direksiyonu sağa çeviren Macar sürücü, kırmızı ışıklarda bekleyen motosiklete çarptı. Motosiklet sürücüsü Rauf Özersoy'u altına alarak sürükleyen araç, yol kenarında bekleyen polis aracına çarparak durabildi. Korkunç kaza sonrası halk otobüsündeki yolcular hemen aşağı inerek, motosiklet sürücüsüne yardım etmeye çalıştı.

Kazada motosiklet sürücüsü feci şekilde hayatını kaybederken, Amerikalı 2 turist ise yaralandı. Hastaneye kaldırılan 2 turist tedavilerinin ardından taburcu edildi. Kazanın ardından Macar sürücü Marc Josef gözaltına alındı. Kazaya ilişkin başlatılan soruşturma sürüyor.

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler