YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kayseri'deki depremin şiddeti 5 olarak ölçüldü
Kayseri'deki depremin şiddeti 5 olarak ölçüldü
Kayseri'deki depremin şiddeti 5 olarak ölçüldü
17 Şubat 2009 / 09:24 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Kütahya'da meydana gelen deprem sonrası alınan ilk bilgilere göre hafif yaralılar var, belediye hoparlörleri deprem nedeniyle okulların tatil olduğunu anons etti.


Sabah saatlerinde meydana gelen sallantıyı hisseden vatandaşlar panik için evlerinden çıkarken, ilk gelen bilgilere göre hafif yaralılar olduğu ve okulların tatil edildiği belirtildi.


5 BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ DEPREM, VATANDAŞLAR ARASINDA PANİĞE NEDEN OLDU


Kütahya'nın Simav ilçesinde meydana gelen ve vatandaşlar arasında paniğe neden olan 5 büyüklüğündeki deprem nedeniyle bazı evlerin duvarlarında çatlaklar oluştuğu, eşyaların zarar gördüğü bildirildi.


Simav Belediye Başkanı Rıza Özdemir, yaptığı açıklamada, saat 07.28'deki depremin hissedildiği andan itibaren halkın korku ve panik içerisinde sokaklara çıktığını söyledi.


Vatandaşların olası artçı depremler nedeniyle sokaklarda ve evlerinin bahçelerinde beklediğini belirten Özdemir, ''Halkımız korku ve panik içerisinde. Hemen hemen herkes sokakta, avlularının içinde. Deprem çok korku verici biçimde ve şiddetli seyretti'' dedi.


Özdemir, ilk incelemelere göre depremin can kaybına yol açmadığını ifade ederek, ''bazı binalarda çatlaklar oluştuğuna, camlarının kırıldığına, içindeki eşyaların devrilerek zarar gördüğüne şahit olduğunu'' anlattı.


İLKÖĞRETİM OKULLARI VE LİSELER BUGÜN TATİL EDİLDİ


Depremin yaralanmalara neden olmadığını dile getiren Özdemir, Kaymakamlığın aldığı kararla ilçede ilköğretim okulları ve liselerin bugün tatil edildiğini ve bunun belediye hoparlöründen duyurulduğunu kaydetti.


Durumun net olarak belirlenmesinin ardından okullarla ilgili kararın yarın için yeniden gözden geçirileceğini bildiren Özdemir, ''Simav'da ilk ve orta dereceli okullar bugün tatil edildi. En azından bugün için tatil. Yarına nedir ne değildir bakacağız. Can kaybı olmayan şiddetli bir depremdi'' diye konuştu.


Kayseri'deki depremin şiddeti 5 olarak ölçüldü

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler