YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kayseri'de memurlar hayır diyecek
Kayseri'de memurlar hayır diyecek
26 Temmuz 2010 13:55
12 Eylül'de yapıalacak referandum yaklaşırken yavaş yavaş herkesin her kesimin kararı netleşiyor. Bugün bir Sendika daha kararını açıkladı. Karar hükümeti pek memnun edecek gibi durmuyor...

Kayseri'de Türkiye Kamu-Sen üyesi memurlar, basın açıklamasında ''kahverengi kart'' göstererek, Anayasa değişikliği referandumunda ''hayır'' oyu kullanma kararı aldı. Memurlara 36 sivil toplum kuruluşu destek verdi.

Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Adem Çavuşoğulları, Cumhuriyet Meydanı'nda yaptığı basın açıklamasında, referandumun yapılacağı 12 Eylül 2010 tarihini, ''milletin, iktidarın yanlışlarına 'dur' deme fırsatı elde edeceği gün olarak gördüklerini'' söyledi.

Referandum sürecinde milletin ''bir kandırmaca süreci ile karşı karşıya olduğunu'' öne süren Çavuşoğulları, ''12 Eylül darbesini yapanların yargılanacağı, koskoca bir yalandır. Aradan 30 yıl geçmiş, hem dava hem ceza zamanaşımı dolmuştur. Askeri darbelere karşı olduğunu ifade eden siyasi iradenin, sivil bir darbenin peşinde olduğu apaçık görülmektedir'' dedi.

Anayasa değişikliğinde ''toplumsal mutabakat aranmadığını, ülkenin dağ gibi yığılan sorunlarına deva olamayacağını'' savunan Çavuşoğlları, referandumda ''hayır'' diyeceklerini belirtti.

Basın açıklamasına destek veren 36 sivil toplum kuruluşunun temsilcileriyle memurlar, ''kahverengi kart'' göstererek, referanduma ''hayır'' oyu kullanacaklarını söylediler. (A.A.)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler