YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kayseri Valisi Binici: İlk bilgileri polisten ALDIM
Vali "Şuuru açık, hastaneye kaldırıldı" bilgisini İl Emniyeti'nden almış
Kayseri Valisi Binici: İlk bilgileri polisten ALDIM
05 Nisan 2009 / 11:08 Güncelleme: 05 Nisan 2009 / 00:00

Kayseri Valisi Mevlüt Bilici, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopterinin düşmesi sonrasında parti yöneticilerine verdiği "Şuuru açık, hastaneye kaldırıldı" bilgisini İl Emniyeti'nden aldığını ancak teyide muhtaç bilgiler olduğu konusunda yöneticileri uyardığını açıkladı
Kayseri Valisi Mevlüt Bilici, helikopter faciasının ardından BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun yaralı olduğu bilgisinin BBP'li Selçuk Özdağ'ın açıkladığı gibi askeri kaynaklardan değil Emniyet'ten geldiğini belirterek, “Ancak bu bilgilerin teyide muhtaç olduğu da özellikle vurgulanmıştır” dedi.

GEREKLİ İKAZLARI YAPTIM


Vali Bilici, BBP lideri Yazıcıoğlu'nun da içinde bulunduğu helikopterin düştüğü bilgisinin alınması üzerine kazanın geçiş güzergahı olan Kayseri'de de olma olasılığını göz önünde bulundurduklarını kaydetti. Sağlık kuruluşlarına gerekli ikazların yapıldığını ifade eden Bilici, ayrıca Sağlık Bakanlığı'na ait ambulans helikoptere de hazır olması yönünde talimatlar verildiğini belirtti. Bilici, "Bu esnada valiliğimize İl Emniyet Müdürlüğü'nden intikal ettirilen ilk duyumlara göre helikopterin Göksun ilçesinde düştüğü, Yazıcıoğlu'nun ayağının kırık olduğu, şuurunun açık olduğu ve Göksun'daki sağlık kuruluşlarına intikal ettirilmekte olduğu yönünde bilgiler gelmiştir. BBP Genel Merkezi'nden valiliğimizi arayan yöneticiler ile telefonla görüşülmüş ve kendileriyle teyit edilmemiş ilk bilgiler paylaşılmıştır. Ancak bu bilgilerin teyide muhtaç olduğu özellikle vurgulanmıştır" dedi.


BASINA AÇIKLAMADIK


Vali Bilici, İl Emniyet Müdürlüğü'nden intikal eden teyit edilmemiş bilgiler çerçevesinde basın kuruluşlarına herhangi bir resmi açıklama yapılmasının söz konusu olmadığını da belirterek, "Basına yansıyan konuyla ilgili bilgilerin askeri yetkililerden alındığına dair çıkan haberler gerçek dışıdır" ifadelerini kullandı.


Kayseri valisinin enkaza ulaşmak için zaman kaybına yol açtığı öne sürülüyor. TIKLAYIN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler