20 Haziran 2018 Çarşamba
 • Altın194,293
 • BIST94.006
 • Dolar4,7446
 • Euro5,4880
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin6,2552
 • İstanbul28 °C
 • Ankara26 °C
 • İzmir29 °C
 • Konya23 °C
 • Adana31 °C
 • Antalya29 °C
 • Diyarbakır32 °C
 • Bursa28 °C
 • Kayseri25 °C
 • Kocaeli27 °C
 • Şanlıurfa32 °C
 • Gaziantep30 °C
 • İçel29 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kaynak Holding'teki usulsüzlüklerin ardı arkası kesilmiyor
Kaynak Holding'e kayyum atanan İmran Okumuş: Yüzlerce milyar lira paralel örgütün gücü kullanılarak bu şirketlerin kasasına girdi ve usulsüz şekilde harcandı. Her gün yeni bir usulsüzlükle karşılaşıyoruz.
Kaynak Holding'teki usulsüzlüklerin ardı arkası kesilmiyor
20 Ocak 2016 / 07:44 Güncelleme: 20 Ocak 2016 / 07:54

Kaynak Holding 20 yıldır faaliyet gösteren bir şirketler topluluğu. Temelinde vatandaşların verdiği paralar, himmetler var. Bu şirketlerin paralel örgüte bugüne kadar sağladığı resmi ya da gayrı resmi rant nedir? 

Milyarlarca lira paranın, paralel örgütün gücü kullanılarak bu şirketlerin kasasına girdiği ve Paralel örgüt tarafından usulsüz şekilde harcandığı söylenebilir. 

Tahmini bir rakam var mı? Mesela 50 milyar lira? 

Çok daha fazla. Ben ve yönetimdeki arkadaşlarımız, her gün faklı şoklar yaşıyoruz. Her gün yeni bir şirketle karşılaşıyoruz. Yeni usulsüzlükler tespit ediyoruz. Mesela yeni yaptığımız tespitlerden bir tanesi... Samanyolu TV'ye, sinema filmi yaptırmak için 5 milyon lira gönderilmiş. Film de yapılmamış. Bu parayı geri almak için hukuki girişim başlattık. Burası 20 yıllık ve yıllık cirosu 1.8 milyar lira. Ancak sistemin, 100'lerce milyar liralık parayı yönettiğini sanıyoruz. 

ARTIK MİLLİ HOLDİNG 

Kaynak Holding şirketlerinin şu anki durumu ne? 

Kaynak Holding ve bünyesindeki 46 şirketin tamamı şu anda son derece milli şirketlerdir. Mesela Kaynak Holding bünyesinde yurtlarımız var. Doruk Anonim Şirketi altında kurulan bu yurtlar boş boş duruyor. Binlerce ihtiyaç sahibi çocuğumuzu bu yurtlara alacağız. Bunlar da artık FETÖ'nün değil Türkiye'nin milli yurtları. Aileler, çocuklarını gönül rahatlığıyla yurtlarımıza gönderebilir. 

FETÖ'nün yayıncılıkla yakından ilgilendiğini biliyoruz. NT Yayınları'nın, Gülen kitapları ne oldu? 

NT'de bazı sorunlarla karşılaştık. Gülen'in mahkemece yasaklanmış kitapları vardı. Bu kitapları biz yasaklamadık, mahkeme yasakladı. Bizim de teröre bulaşmış bir adamın bir kitabı satmamız, yayımlamamız gibi bir durum söz konusu bile olamaz. İçerisinde hakaret olan, ülkeyi bölmek isteyen, ayrıştıran, devlete millete hakaret eden, beddua eden kitapları imha etmek için de çalışmamız sürüyor. 

PERİNÇEK'LE ALGISI... 

Sizin için, "Gülen'in kitapları yerine Doğu Perinçek'in kitaplarını raflara koydu" diye haberler çıktı paralel medyada..? 

NT'nin bizden önceki genel müdürü Murat Kara, 15 Haziran 2015'te, Perinçek'in kitaplarının basıldığı Emek Yayınevi'yle anlaşma imzalamış. Bu belge elimizde. NT'deki mevcut Paralelciler, bizi sabote etmek için bu kitapları 29 Aralık'ta satışa sundular. Sonra da yaygara kopardılar. 

Sızıntı dergisini ne yaptınız? İçeriği değiştirildi mi? 

'İçeriği değiştirildi' diye bir haber yapıldı. Ocak ayı dergilerin abonelerini yenileme ayı. Bu haberlerin hedefi Sızıntı'ya artık abone olunmamasını sağlamak. Sızıntı'nın içeriği kesinlikle değiştirilmedi. Yazarlar değişebilir. Ülkeyi bölmeyi amaçlamayan herkese kapımız açık. Terörle yargılanan kırmızı bültenle aranan hiç kimseye bu dergide yer vermeyiz. 

KAYITLAR SİLİNMİŞ

Kayyum heyeti, Kaynak Holding'e atandığında geriye dönük kamera kayıtlarını istemiş. Ancak holdingin güvenlik birimi, yönetimin talimatı üzerine, geriye dönük görüntülerin silindiğini, son zamanlarda günlük kayıtlar tutulduğunu söylemişler. İmran Okumuş, kamera kayıtlarının silinmesini, "Bu bile burada bir şeylerin döndüğünü ispat etmeye yetiyor" diyor.

ASILSIZ HABERLER...

Kayyumun görevi nereye kadar? Şirketlerin akıbeti ne olacak? 

Kayyum görevimizi bitirdik. Şirketin yönetim kurulu olarak faaliyetimizi sürdürüyoruz. Bütün şirketlerin başındayız. Paralel medyanın yayın organlarında hakkımızda asılsız haberler yapılıyor. Bugüne kadar şirketlerimiz zarar görmesin diye hiçbir açıklama ya da cevap vermedik.

YÖNETMEYE GELDİK

Gerçekten abartılı maaşlar mı alıyorsunuz? 

Gelir gelmez maaşlarımızı yarı yarıya düşürdük. Grubun şirketlerinde de yönetim kurulu üyesiyiz. Her şirket için kişi başı 1 lira alıyoruz. Onu da almamak için mahkemeye başvurduk. Kurul başkanı olduğum Gürmet ve Garnet'in önceki genel müdürü, 21 bin lira maaş alıyordu. 17 iştirakleri daha var. Biz buralara bir şey bulmaya değil yönetmeye geldik.

'KONTROL TAMAMEN ELİMİZDE'

Paralel örgütün, Türkiye'nin en önemli kurumlarının bilgi işletim sistemlerinin kurulumunu ve bakımını yaptığı biliniyor. Bu kurumların sistemlerinin bakım ve onarımının yapıldığı bilgi işlem merkezinin Bağcılar'daki Kaynak Holding merkezinde olduğu ortaya çıkmıştı.

Kaynak Holding Yönetim Kurulu Başkanı İmran Okumuş, bize, birçok kamu kurumununkinden daha güçlü olan server odasını da gezdirdi. FETÖ'nün bütün parasal faaliyetlerinin yürütüldüğü merkezle ilgili çalışmaların sürdüğünü anlatan İmran Okumuş, server merkeziyle ilgili şunları söyledi:

Paralel örgüt burada, Türkiye Sosyal Sigortalar Kurumu'nun sistemine benzer bir bilgi işlem merkezi kurmuş. Neden bu kadar güçlü bir sistem kurduklarını hala araştırıyoruz. Arkadaşlarımız çalışıyor. Burada 'Kimse Yok Mu' derneğinin ve Kaynak Holding'in serverları çalışmaya devam ediyor. Bu serverların içine girdikçe, örgütün devletin içine nasıl bu kadar rahat sızabildiğini daha iyi anlıyoruz. 

HACKER SALDIRILARI SÜRÜYOR MU ?

Buradaki serverları çökertmek için her bir saatte 4 binin üzerinde hacker saldırısı yapılıyor. Ancak şu anda severlerin kontrolü tamamen elimizde. Dışarıdan müdahale edilmesini tamamen engelledik. Burada bu yapıyı kuran teknik ekip devlet içindeki bilgilere de ulaşmış mıdır? Yani bu ekip devletin gizli bilgilerini de elde etmiş midir? Teknik anlamda biat etmiş bir ekip var burada. Bunlar hiçbir şekilde konuşmuyor. Ama devletin önemli kurumlarının bilgilerini, kilit noktalarını ele geçirmemiş olsalardı, 17-25 Aralık'ta hükümeti devirme girişimine cesaret edemezlerdi. 

KARŞILIKSIZ KAZANÇ KAPISI OLMUŞ

Avukat Talha Salih Yayla, 9 Temmuz 2015'te Kaynak Holding'le şirket hakkında basında çıkan davalara bakmak için anlaştı. Sadece Sabah'ta yayımlanan bir habere dava açan Yayla, bir dava için 458 bin 411 lira nakit para aldı. Aynı avukat, Sürat Basım Yayın ve Eğitim Araçları adlı şirketten de karşılıksız 60 bin lira ve 253 bin 418 dolar para aldı. Yayla'ya iki ayda 1.5 milyon lira ödeme yapıldı. Avukat Süleyman Taşbaş'a da 2015'te 1 milyon 55 bin lira para ödendi. Oysaki Taşbaş'ın, 2015'te Kaynak Holding adına yürüttüğü hiçbir dava yok. Bu paraların, avukatlar üzerinden başka yerlere aktarıldığı düşünülüyor. 

 

SABAH

GÜL İLE ARINÇ
 // KASTO
REİSTEN ÖZÜR DİLEMİŞ OLMALILAR,DURUŞLARININ NE KADAR YANLIŞ OLDUGU ARTIK AYAN BEYAN ORTADA.......
20 Ocak 2016 Çarşamba 11:35
BÜLENT ARINÇ A KAPAK OLURMU BU HABER
 // ANGARALI
BÜLENT ABİ AĞLAYA DURSUN ADAMLAR MALI AMUDU İLE GÖTÜRMÜŞ....... ...
20 Ocak 2016 Çarşamba 10:21
 // Rasim DUMAN
Meshur "beddua"nin adresi belli oldu. F.GULEN efendi, yaptigi bedduanin altinda kaldi. İhanetlerinin bedelini odeyecekler....
20 Ocak 2016 10:07
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler