YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kaynak Holding Kimin? Kaynak Holding Sahibi Kim?
Kaynak Holding Kimin? Kaynak Holding Sahibi Kim?
18 Kasım 2015 16:37
Bugün Kaynak Holding'e bağlı 19 şirket, bir vakıf ve bir derneğe kayyum atandı. El konulan Kaynak Holdingin sahibi kim? Kaynak Holding kimin? Kaynak Holding Patronu Kim? Tüm bu soruların cevabı haberimizde.

Kaynak Holding Kimin? Kaynak Holding şirketleri neler? İşte 19 şirketine mahkeme kararıyla kayyum atanan Kaynak Holding...

Kaynak Holding'e bugün kayyum atandı. Kayyum atamasının ardından gözler Kaynak Holding'e çevrildi. Farklı şirketleri bünyesinde bulunduran Kaynak Holding'e dair ayrıntılar merak ediliyor. Kaynak Holding Kimin? Kaynak Holding Sahibi Kim? Kaynak Holding Patronu Kim? 

Kartal'daki Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın kararı doğrultusunda, "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması" (FETÖ/PDY) bünyesinde faaliyet gösterdiği iddia edilen Kaynak Holding'e bağlı 19 şirket, bir vakıf ve bir derneğe kayyum atandı.

Kayyumlar, şirketin İstanbul'daki Üsküdar, Bağcılar ve Bayrampaşa'daki yönetim binalarına, İstanbul Emniyet Müdürlü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri eşliğinde girdi.

POLİS BİNADA

Bu sırada, çevik kuvvet ekipleri de çevrede güvenlik önlemi aldı. Kayyumların, şirketlerin eski yöneticilerinin binaya gelmesini beklediği belirtildi.
Bu arada, holdingin İzmir'deki bir şirketine de kayyum atandığı öğrenildi.

KAYNAK HOLDİNG

Fethullah Gülen cemaatine yakınlığı ile bilinen Kaynak Holding, 19 sektörde faliyet gösteriyor. FEM dersanelerinden, Sürat Kargo'ya kadar bir çok ünlü markaya sahip 23 şirket, holdingin bünyesinde faliyet gösteriyor.

EN ÖNEMLİ FALİYET KOLU YAYINCILIK

1979 yılında İzmir'de kurulan Holding ticari hayata yayıncılıkla başladı ve Sızıntı Dergisi'ni yayınladı. İlerleyen yıllarda giderek büyüyen Holding, eğitimden, yayıncılığa, kargoculuktan, bilişime kadar onlarca sektöre girdi. Ağırlıklı olarak eğitim ve kültür alanındaki faaliyetleri ile biliniyor. Holdig bünyesinde 8 bin 300 civarı çalışan bulunuyor.

Mustafa Özcan’ın yönetim kurulu başkanı olduğu holding, ağırlıklı olarak eğitim ve kültür alanındaki faaliyetleri ile biliniyor.

Güvender yayıncılık, Sürat Kargo, Fem ve Anafen dershaneleri, çocuklara eğitici ve öğretici oyuncaklar yapan PAL ve bu oyuncakların dağıtımını üstlenen Zambak, holdinge bağlı başlıca şirketler arasında.

HOLDİNG BÜNYESİNDEKİ ŞİRKETLER
- Sürat Kargo
- PAL isimli şirket çocuklar için eğitici öğretici oyuncaklar yapıyor.
- Zambak
- Kaynak Medya
- Bereket Catering
- Nüans Turizm
- NT Mağazacılık

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler