YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kaymakamlığa molotoflu saldırı
Kaymakamlığa molotoflu saldırı
05 Şubat 2011 09:14
Kaymakamlığa molotof kokteyli saldırı düzenlendi...
Diyarbakır'da Bağlar Kaymakamlığına molotofkokteyli atılması sonucu çıkan yangın söndürüldü.

Edinilen bilgiye göre, Bağlar Kaymakamlığı ve bazı kamu kurumlarının bulunduğu binaya kimliği belirsiz kişi veya kişilerce molotofkokteyli atıldı.

Molotofkokteylerinin isabet ettiği kaymakamlık makam odası ve nüfus müdürlüğünde yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen yangın, itfaiye ekiplerince söndürüldü.

Diyarbakır Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam, olay yerine gelerek incelemelerde bulundu.

DİYARBAKIR VALİSİ TOPRAK:''ARKADAŞLAR ÜZERİNDE ÇALIŞIYORLAR, EŞKAL BELLİ. İNŞALLAH EN KISA ZAMANDA YAKALANIR''

Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, saldırıyı gerçekleştirenlerin eşkallerinin belirlendiğini belirterek, ''İnşallah kısa zamanda yakalanır'' dedi.

Toprak, Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam ile birlikte molotofkokteyli atılan Bağlar Kaymakamlığı ve bazı kamu kurumlarının bulunduğu binada incelemelerde bulundu.

İncelemelerin ardından gazetecilere açıklama yapan Toprak, ebeveynlerin çocuklarına sahip olması çağrısında bulundu. Anne-babaların çocuklarına sahip çıkma noktasında mesuliyeti olduğunu ifade eden Toprak, şunları söyledi:

''Arkadaşlar üzerinde çalışıyorlar eşkal belli. İnşallah en kısa zamanda yakalanır. Ama işin esasına bakmak lazım. Özellikle ifade etmek istiyorum. Bu çocukların, geleceklerini kurtarmak için hepimizin el ele vermeli, bu çocuklarımızı bu yanlış yollardan kurtarmalıyız. Biz bir taraftan eğitim içerisinde olmaları için çabalıyoruz. Okullarına gitsinler gelecekleri, sosyal yaşamları güzel olsun, geleceklerini kurtarsınlar diye. Ama maalesef birileri bu çocukları, bu gençleri kullanıyor. Taş attırıyor, molotofkokteyli attırıyor, geleceklerini yok ediyor. Onun için yüreklerinde vicdanlarında biraz insanlık sevgisi varsa lütfen bunları yaptırmasınlar. Çünkü bu olayların sonu yoktur. Bir gün kendi çokluk çocuklarını tehdit içerisine alır. Kimsenin gözyaşı akmasın diyoruz.'' (AA)
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler