YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kaymakam, skandal ses kaydı sonrası görevden alındı
Kaymakam, skandal ses kaydı sonrası görevden alındı
24 Temmuz 2016 15:41
Giresun'un Bulancak ilçesinde 5 yıldır görev yapan kaymakam Tayfur Elbasan, sosyal medya ve YouTube'a düşen ses kayıtlarından sonra bugün görevinden alındı.

Kaymakam Elbasan, darbeyi övücü ve Cumhurbaşkanına hakaretlerin olduğu iddia edilen ses kaydı sonrası 657 sayılı D.M.K.'nun 137'nci ve 138'inci maddeleri gereğince bugün görevinden alındı.

Konuya ilişkin Giresun Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada ise şu ifadelere yer verildi: "İlimiz Bulancak Kaymakamı Tayfur Elbasan'ın sosyal medya (YouTube)'da yer alan; Sayın Cumhurbaşkanımıza hakaret içeren ve darbe girişimini övücü ifadeler kullandığı ses kaydı üzerine, Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunulmuştur. Adı geçen hakkında açılan soruşturmanın selameti açısından görevi başında kalması sakıncalı görüldüğünden, 657 sayılı D.M.K.'nun 137'nci ve 138'inci maddeleri gereğince görevden uzaklaştırılmıştır. Kamuoyunun bilgisine sunulur" 

 // CUMHURBAŞKANI'NA MESAJ
merkezden ve yerelden açılmış idari soruşturmaları, adli davaları, ticarethaneye dönüştürüldüğü için mühürlenmiş vakıf ve dernekleri kimin açtırdığına bakılırsa, uygun gördükleri disiplin cezalarını veremeyen soruşturmacılarla, işlem yapan polis memurlarıyla ve adliye çalışanlarıyla konuşulursa ve bugüne kadar Mardin'de FETÖ-PDY kapsamında açığa alınmış, tutuklanmış tüm kişi ve kuruluşlarla ilişkili mülki amirler incelettirilirse kimden bahsettiğim kolaylıkla bulunacaktır....
24 Temmuz 2016 18:44
 // CUMHURBAŞKANI'NA MESAJ
Sayın Cumhurbaşkanı'ndan ricam ve vatandaşlık talebimdir. Lütfen şimdiye kadar beş mülki amirin gözaltına alındığı Mardin'de FETÖ-PDY bağlantılı kişi, kurum, dernek, vakıf ve gruplarla yakın ilişkileri olan ve onlar hakkında açılan soruşturma ve davalarda baskı uygulayan, nüfuzunu suçluları koruyuculardan,suçluların husumeti olanları mağdur etme yönünde kullanan bir vali yardımcısı hakkında da soruşturma başlatın. Valiliğe bağlı bazı alt birimlerdeki kişiler hakkında merkezden ve yerelden...
24 Temmuz 2016 18:44
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler