YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kayıp çocukların tamamı bulundu
Kayıp çocukların tamamı bulundu
28 Ocak 2010 19:01
Yurt genelinde kayıp çocuk sayısı her geçen gün artarken, 2009 yılında bu ilimizde kayıp olan çocukların tamamı bulundu.

Yurt genelinde kayıp çocuk sayısı her geçen gün artarken, 2009 yılında Adıyaman'da kayıp olan çocukların tamamının bulunarak ailelerine teslim edildiği bildirildi.

Adıyaman Emniyet Müdürü Mehmet Bilici, düzenlediği basın toplantısında, geçen yıl ailelerin 123 kayıp çocuk müracaatında bulunduğunu belirterek, ''İlimizde kayıp olan çocukların hepsi ailelerine teslim edilmiştir'' dedi.

Emniyet Genel Müdürlüğünce kamuoyuna yapılan duyuruda, Türkiye genelinde 1657 çocuğun kayıp olduğu yönündeki açıklamanın aileler kadar kendilerini de üzdüğünü ifade eden Bilici, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Adıyaman'da bizlere bildirilen kayıp çocukların hepsi bulunarak ailelerine teslim edilmiştir. 2009 yılı içinde 123 çocuğun kaybolduğu yönünde bize yapılan müracaatların hepsi büyük bir titizlikle takip edilerek, yapılan çalışmalar sonrasında kaybolan bu çocuklar kısa sürede bulundu. Bu çocuklardan 23'ü Sosyal Hizmetlere bağlı kurumlara, 100'ü ise ailelerine sağ salim teslim edildi.''

Adıyaman'da, ''kayıp'' olarak kayıtlara geçen çocukların kaçırılmadıklarının altını çizen Mehmet Bilici, ''Bu çocuklar kaçırılmadan dolayı değil, aile, çevre ve sosyal baskılar nedeniyle evlerinden ya da yurtlarından kaçıyor. Herhangi bir organ mafyası, örgüt ya da başka bir durum söz konusu değil. Bütün çocukların sağ salim ailelerine teslim etmenin mutluluğunu yaşıyoruz'' dedi.


-ADIYAMAN BİR HUZUR KENTİ


Adıyaman'ın Türkiye'nin ve bölgenin en huzurlu illerinden biri olduğuna dikkati çeken Emniyet Müdürü Bilici, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Sokak çocukları konusunda Adıyamanlıların huzurunun bozulmasına izin vermiyoruz. Başta çocuk şubemiz olmak üzere toplum destekli polislik bürosu ve çevik kuvvet ekiplerimizin yanı sıra bütün memurlarımız gerekli duyarlılığı gösteriyor. Çünkü vatandaşın huzuru ve asayişinden biz sorumluyuz, gereğini de yapıyoruz.'' AA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler