YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kayıp çocuklar bulundu ama
Ramazan bayramının 2. günün şeker toplamak için evden çıkan ve o tarihten bugne kadar kendilerinden hiç haber alınamayan 3 çocuk bulundu ama canlı değil... Bulunan çocuklar değil çocukların cesetleriydi...
Kayıp çocuklar bulundu ama
26 Mart 2011 / 07:37 Güncelleme: 26 Mart 2011 / 09:16

Kayseri'de 21 Eylül 2009 tarihininde Ramazan Bayramı'nın ikinci günü şeker toplamak için evden çıktıktan sonra kaybolan ikisi kardeş, 3 çocuğun cesedinin, Yozgat'ın Çayıralan İlçesi'nde toprağa gömülü olarak bulunduğu öğrenildi.

Kayseri'nin Talas İlçesi'nde Ramazan Bayramı'nda şeker toplamak için evlerinden ayrılan Dilruba ve Ahmet Tuna Tekin kardeşlerle komşu çocuğu Türkan Ay tüm aramalara rağmen bulunamıyordu. Daha önce arama yapılan arazi, evler, su kuyuları ise yeniden aranırken Emniyet Genel Müdürlüğü'nün oluşturduğu 20 kişilik özel ekip de çalışmalarını sürdürüyordu. Her geçen gün kahrolan aileler ise yapılan çalışmalar sonunda çocuklarının bulunacağına inançlarını korurken, dün gece acı bir haber geldi. Kayıp 3 çocuğun Yozgat'ın Çayıralan İlçesi'nde toprağa gömülü olarak bulunduğu öğrenildi.

Kayseri Valisi Mevlüt Bilici, olayın adli açıdan Cumhuriyet Savcılığı'nca yürütüldüğünü, cesetlerden alınacak parçalarla yapılacak DNA testi sonrası çocukların kimliklerinin netleşeceğini söyledi. Kayseri Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydın ise, şüpheli sayısının yapılacak olan otopsi ve DNA testleri sonrası şüpheli sayısının artabileceğini belirterek soruşturmanın sürdürüldüğü belirtildi.

SON GELİŞMELER

Kaybolan 3 çocuğa ait olduğu sanılan toprağa gömülü kıyafetler bulundu.

Ramazan Bayramı'nda şeker toplamaya çıkan Ahmet Tuna Tekin, kardeşi Dilruba Tekin ve aynı mahalleden arkadaşları Türkan Ay'ın 2009'da kaybolmasıyla ilgili Emniyet Genel Müdürlüğünce oluşturulan özel ekibin yürüttüğü çalışmalar kapsamında 35 yaşlarında bir erkek, polis ekiplerince  gözaltına alındı.

Suçunu itiraf ettiği öne sürülen zanlının, öldürdüğü çocukların cesetlerini Yozgat'ın Çayıralan ilçesine bağlı Aşağı Yahyasaray köyü Yahyasaray Barajı yakınlarında yol kenarına gömdüğünü söylemesi üzerine jandarma ekipleri, belirtilen bölgede yüzey kazısı yaptı.

Kazıda, çocuklara ait kıyafetlerin bulunması üzerine, çalışmalar durdurularak Çayıralan Cumhuriyet Savcısına bilgi verildi.

Kazı çalışmalarına Cumhuriyet Savcısının gözetiminde devam edileceği öğrenildi. (AA - Habertürk)

böyle insanlar yaşamamalı
 // rana öztürk
insanlıktan çıkmış bu yaratıkların yaşamaması lazım akıl mantık almıyor.çağımızda böyle vahşetler yaşanıyor ve seyrediyoruz, biz nereye gidiyoruz,Allah rızası için idam geri gelsin...bu tür canavarların başka kimlerin canını almasını bekleyeceğiz,bunlar hergeçen gün çoğalıyor,lütfen dur diyelim.bu canavarları katletmek sevaptır bence....
27 Mart 2011 00:17
cezası ölüm olmalı
 // suzan şen
çocuklara ve hayvanlara yönelik şiddet toplumun nereye gittiği konusunda yetkililere çok önemli bir uyarıdır. bu tür suçların cezası çok ağır olmalı. bu suçları işleyenler de elbette masum ve günahsız doğuyorlar ama nasıl ortamlarda nelere maruz kalıyorlarki bir cana kıyacak kadar canileşebiliyorlar... geldikleri nokta çok ürkütücü.....
26 Mart 2011 08:15
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler