YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kayak Federasyonu delegelerine mahkemeden kötü haber
Kayak Federasyonu delegelerine mahkemeden kötü haber
11 Ocak 2016 14:32
Ankara 4. Asliye Hukuk Mahkemesi, Türkiye Kayak Federasyonu delegelerinin aldığı seçim kararını reddetti.

Türkiye Kayak Federasyonu'nun 28 Kasım 2015 tarihinde yapılan olağanüstü genel kurulunda, delegelerin 159 oyla aldığı yeniden seçim kararı mahkemeye taşınmıştı. Mahkeme, delegelerin 30 Ocak 2016 tarihinde yeniden genel kurul yapılma isteğini reddetti.

SÜREÇ NASIL İŞLEDİ?

Kayak Federasyonu delegeleri, Federasyon Başkanı Erol Yarar ile ilgili olan sıkıntılar nedeniyle imza toplayarak tahkim kuruluna müracaat etmişlerdi. Tahkim Kurulu, spor tarihinde ilk defa seçimsiz olağanüstü genel kurul kararı alarak, 28 Kasım 2015 tarihinde genel kurulun yapılması kararını vermişti. Yapılan seçimsiz genel kurulda divan başkanlığı olaylı geçmiş ve muhalefetin adayı başkanlığı kazanmıştı. 

Ancak divan başkanı genel kurul gündemi dışında verilen seçim önergesini kabul etmiş ve delegelerin oylaması ile 30 Ocak 2016 tarihinde yapılmak üzere Olağanüstü seçim kararı almıştı. Yarar yönetimi, gündem dışında alınan bu kararı mahkemeye taşımış ve 4. Asliye Hukuk Mahkemesi ise, 08 Ocak 2016 tarihinde bu kararın iptaline karar vererek, Yargıtay yolunun açık olduğunu belirtti.


DHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler