YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Katsayı kararı protesto edildi
Katsayı kararı protesto edildi
26 Kasım 2009 15:16
Karara tepki gösteren sivil toplum örgütleri düzenledikleri eylemle kararı protesto etti

Danıştay'ın meslek liselerine yönelik aldığı katsayı kararı sonrası tepkiler yükseliyor. Bursa'da karara tepki gösteren sivil toplum örgütleri düzenledikleri eylemle kararı protesto etti.

Orhangazi Park'ta eylem düzenleyen Memur-Sen ve MAZLUMDER, Danıştay'a tepki gösterdi. Memur-Sen Bursa İl Başkanı Numan Şeker, "Millete ve milletin değerlerine karşı acımasız bir savaşın başlatıldığı 28 Şubat sürecinin ilk yansımalarından birisi olarak YÖK'ün 1998 tarihli kararıyla başlatılan meslek liselerine zulüm uygulamasına Danıştay kayıtsız kaldı. Millete muhalefet etmeyi aydın olmanın gereği zanneden ve Taksim Meydanı'nda (Darbeci Baro Taksim'e Hoşgeldin) pankartıyla karşılanan İstanbul Barosu'nun bu karar karşısında harekete geçmesi manidardır. Bu zulmün artık bitirilmesi gerekiyor. Darbe zihniyetlilerin neşv-ü nema buldukları ortamlar antidemokratik ortamlardır. Danıştay daha önceki verdiği kararla çelişkili hale gelmiştir" diye konuştu. Konuşması sık sık sloganlarla kesilen Şeker, YÖK ve hükümetin konuyu çözmesini beklediklerini kaydetti.

MAZLUMDER Bursa İl Temsilcisi Hasan Ünal ise Danıştay'ın çelişkili kararlarla tartışılır hale geldiğini söyledi. Açıklamaların ardından grup sessizce dağıldı.
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler