YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kato'da PKK'ya ağır darbe
Beytüşşebap'taki terörist saldırıdan sonra bordo berelilerin de katılımıyla başlatılan geniş kapsamlı operasyon sürüyor. Hava destekli operasyonda dün saldırıya katılan en az 30 PKK'lının öldürüldüğü belirtildi
Kato'da PKK'ya ağır darbe
08 Eylül 2012 / 10:22 Güncelleme: 08 Eylül 2012 / 10:23

 

Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi'nde 10 askerin şehit olduğu hain saldırıdan sonra başlatılan hava destekli operasyonda, 30 PKK'lının öldürüldü.

Beytüşşebap İlçesi'nde 10 askerin şehit olduğu saldırının ardından PKK'lıların etkisiz hala getirilmesi için aralarında bordo bereliler olarak bilinen özel birliklerin de yer aldığı bin 500 askerle başlatılan hava destekli operasyon sürüyor. Operasyonda, ilçe merkezindeki saldırıya katıldıktan sonra kaçarak bir mağaraya sığındıkları tespit edilen 30 teröristin etkisiz hale getirildiği öğrenildi.

DİYARBAKIR'DAN DESTEK

Beytüşşebap Devlet Hastanesi'nden PKK'lıların cestlerinin konulması için ceset torbalarının alınarak operasyon bölgesine götürüldüğü belirtildi. Kato Dağı'nda barınan PKK'lıların etkisiz hale getirilmesi için başlatılan operasyon devam ederken, operasyona, Şırnak 23. Sınır Tümen Komutanlığı'ndan kalkan Kobra ve Skorsky helikopterler havadan yaptığı bombardımanlar destek veriyor. Kaçan teröristleri yakalamak için başlatılan operasyonlara Diyarbakır'dan kalkan F-16 savaş uçakları da destek verdi. Diyarbakır 2. Hava Kuvvet Komutanlığı'ndan kalkan savaş uçakları Kato Dağı'nı bombardıman altına aldı. Kato Dağı'ndaki operasyonda yapılan bombardımanın seslerinin ilçe merkezine kadar geldiği öğrenildi. Aralıksız süren operasyonlarda, geçici görevle Beytüşşebap İlçesi'nde bulunan Bolu Dağ Komando Tugay Komutanlığı birliklerinin de etkin olarak yer aldığı öğrenildi.

 

Kaymakamlık binasına dev Türk bayrağı

Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi'ne PKK'lı teröristlerin düzenlediği ve 10 askerin şehit olduğu saldırının ardından hedef alınan kaymakamlık konutunun dış kapısı onarılıp balkonuna dev bir Türk bayrağı asıldı. Saldırıda ev ve iş yerleri zarar görenlerin mağduriyetlerinin giderilmesi amacıyla oluşturulan komisyon da çalışmalarını sürdürüyor. Komisyonda kamuda hizmet veren 4 mühendis, başta Cumhuriyet Caddesi olmak üzere ilçenin muhtelif yerlerindeki ev, iş yeri ve araçlardaki hasarları tespit ediyor.

 

Köprü ulaşıma açıldı

Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi'nde 2 Eylül'deki saldırıda yardım gelmesini engellemek amacıyla ilçenin tek karayolu bağlantısını sağlayan Hisarkapı Köprüsü'nün yanına yeni bir köprü kuruldu. Teröristlerin saldırısından sonra ilçede incelemelerde bulunan Şırnak Valisi Vahdettin Özkan'ın onarım sözü verdiği köprü tamamlandı. Sıkı güvenlik önlemlerinin alındığı köprünün onarımı yapılırken, köprü girişine iki Türk bayrağı dikildi. Onarım çalışmasını yürüten görevlilerin çabasıyla, Hisarkapı Köprüsü'nün yanına yeni bir köprü kurularak, ilçenin karayolu ulaşımı dün itibariyle açılmış oldu. Beytüşşebap İlçesi'nde 2 Eylülde teröristler 10 askeri şehit etmiş, saldırı sırasında ilçeye ulaşımı sağlayan tek yol durumundaki Uludere-Beytüşşebap Karayolu üzerindeki Hisarkapı Köprüsü'nü mayınla tahrip etmişti.  (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler