YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kato Dağı'na bomba yağıyor...
Dün gece çıkan çatışma hala sürüyor... Süper Kobra'lar Kato Dağı'na bomba yağdırıyor...
Kato Dağı'na bomba yağıyor...
10 Ekim 2011 / 13:26 Güncelleme: 10 Ekim 2011 / 13:25

Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi'nde binlerce askerin katılımıyla Kato Dağı'na yönelik başlatılan operasyon sonucu dün gece çatışma çıktı. Çatışmanın hala devam ettiği bildirildi.

Kato Dağı'na yönelik bir haftadır Hakkari'den başlatılan askeri operasyona, dün gece de Beytüşşebap İlçesi'nden geçici olarak ilçe merkezinde konuşlanan Bolu Tugayı ve Kayseri İndirme Tugayına bağlı asker ve çok sayıda özel harekatçı destek verdi. Şırnak 23 Sınır Tümen Komutanlığından havalanan Skorski ve Kobra tipi helikopterler Beytüşşebap Alay Komutanlığının helikopter pistine inerek, Bolu Tugayı ve Kayseri İndirme Tugayına bağlı özel askerlerden oluşan çok sayıda asker ve özel harekatçıyı alarak Kato dağının stratejik bölgelerine indirme yaptı. Kato'da bulunan PKK örgütünü etkisiz hale getirmek için yoğun bir askeri operasyon devam ediyor. Binlerce askerin katıldığı operasyonda Kobra helikopterler Kato Dağı'nı yayılım ateşine tutarken silah sesleri ise ilçe merkezinde de duyuluyor.

Sikorski tipi helikopterler operasyon alanına özel birlikleri indirdikten sonra tekrar ile merkezine gelerek askerleri alırken ilçe merkezinde helikopter trafiği gözden kaçmadı. İlçe halkı Kato dağında başlayan operasyonun çok büyük olduğunu, Beytüşşebap'ta bu kadara büyük bir operasyonla ilk defa karşılaştıklerını belirttiler. PKK'lılar ile askerler arasında sıcak temasın sağlandığı Kato Dağı'nda dün geceden itibaren çatışma çıktığı ve çatışmanın halen devam ettiği öğrenildi. (İHA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler