YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Katledilen gençlerin aileleri konuştu
Diyarbakır'da PKK'lı teröristler tarafından vahşice katledilen Mehmet Gökkuz, Ahmet Dakak ve Yasin Börü'nün aileleri Kanal A'ya konuştu. Aileler sokağa çıkın diyenlerden şikayetçi olduklarını belirterek, "bunlar siyasetçi değil provokatördür" dedi.
Katledilen gençlerin aileleri konuştu
16 Ekim 2014 / 17:52 Güncelleme: 16 Ekim 2014 / 18:00

Kanal A Haber'e telefonla bağlanan Hasan Gökkuz, Öztekin Dakak ve Mustafa Börü, başta Selahattin Demirtaş olmak üzere sokağa çıkma çağrısı yapan tüm siyasetçilerden şikayetçi olduklarını söyledi.

Evlatlarını vahşice katledenlerin bir an önce bulunması gerektiğini belirten aileler, "Devlet bir an önce bu katilleri bulup adalet önüne çıkarmalıdır" diye konuştu.

Katledilen gençlerden Mehmet Gökkuz'un babası Hasan Gökkuz şunları söyledi:

Oğlumun cenazesini sakalından ve bıyığından teşhis edebildim. Başka türlü teşhis edilecek halde değildi. Benim çocuğum bayram boyunca kurban eti dağıttı. Benim oğlum dindardı ve sakallıydı.

Bunlar sakallı olduğu için bağırmışlar. Fakirlere et dağıtan oğluma bunlar IŞİD'dir diye
saldırıyorlar. Oğlum binaya kaçıyor, bunlar binayı sarıyor, önce oğlumu tabanca ile yaralıyorlar, daha sonra balkondan aşağı atmışlar, yetmemiş üzerinden arabayla geçiyor, daha da yetmiyor en sonunda molotofla yakıyorlar. 60 yaşındayım. Böyle bir dehşeti diyarbakırda hiç görmedim.

"Benim oğlum dindar diye öldürüldü, oğlumu şehit ettiler"

En başta Selahattin Demirtaş'tan olmak üzere tüm BDP'li ve HDP'lilerden şikayetçiyim. Bunlar kardeşi kardeşe kırdırıyor. Benim evladım da Kürt onlar da Kürt. Selahattin Demirtaş'a sesleniyorum. 20 bin lira maaş alıyor. Kime ne yardım etti. Ama benim oğlum evdeki yiyecekleri alıp fakirlere dağıtıyordu. Benim oğlum sadece müslümanlara değil, ihtiyacı olan yezidilere de, kobanililere de yardım etmiştir. Ama PKK'lılar dindarlara karşı olduğu için sürekli kavga çıkarıyor. Bütün Kürtlere sesleniyorum, bunlar provokatördür. Bölgede kavga çıkaran hep PKK'lılardır. 

Devlete de sesleniyorum. Benim oğlumun katillerini bulun ve adaletin önüne çıkarın.

Katledilen gençlerden Ahmet Dakak'ın babası Öztekin Dakak şunları söyledi:

Oğlumun bacağında çocukluğunda kalma bir yara vardı, o yarasından cenazesini teşhis edebildim. Benim oğlum insanlara faydalı olduğu için insanlara yardım ettiği için, dini bütün müslüman olduğu için katledildi.

Bunu yapanlardan sonuna kadar şikayetçiyim. Burada can güvenliği yok, herkes tedirgin. Tüm anne babalara sesleniyorum. Evlatlarınıza sahip çıkın. Onlara iyiliği, güzelliği Kuran'ı ve sünneti öğretin, aşılayın.

Oğlumun safı belliydi

Benim çocuğum iyilik yaparken öldü.  Hz.İbrahim'in hikayesinde ateşe su taşıyan
karınca gibi safı belli olan iyi biriydi.

Bunlar bu saatten sonra benim kardeşim olamazlar. Bbunlar katil. Bunlara sempati duyanlar da katildir. Ben oğlumun katillerine nasıl kardeş diyebilirim.

Katledilen gençlerden Yasin Börü'nün amcası Mustafa Börü şunları söyledi:

Bu yaşanılan vahşet dünya üzerinde nadirdir. Her yerde olmaz. Vuruyorlar, öldürüyorlar, binadan atıyorlar, arabayla ezip molotofla yakıyorlar. Bu tip insanların şehirlerde bulunmaması gerekir. Mütedeyyin insanlar kendilerine dikkat etmeli. Bunlar her türlü yaratıktan öte. Bunlara kardeş demek mümkün değildir. Kardeş dediğiniz insan iyiliği düşünen insanlardır.

Onlar taşlıyor Yasin kucak açıyor

Bu olaylar olmadan önce de taşlamışlardı. Yasin'e soruyorlar, sen et dağıtıyorsun onlar taşlıyor. Yasin ise bir şey olmaz, onlar taşlasınlar, biz kucak açarız diyor.
Benim oğlum PKK'lıların ailesine bile yardım ediyordu. Çünkü babaları suçlu olabilir, ama çocukları masumdur, onların suçu günahı yoktur diye yardım ediyordu.

Savcılığa suç duyurusu

Savcılığına suç duyurusunda bulunduk. Eğer biz davacı olmazsak bunların yayına kar kalır ve daha çok insanın canını yakarlar. Bölgede PKK ile HÜDA-PAR savaşı varmış gibi gösteriliyor. PKK'lılar HÜDA-PAR kurulmadan önce de saldırıyordu. Bunların ki parti düşmanlığı değil İslam düşmanlığı.

 

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler