YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kasırgada ölenlerin sayısı 337'ye yükseldi
Filipinlerde sel felaketi sonucu toprak kayması yüzünden 92 kişi hayatını kaybetti... Yetkililer Ketsana kasırgasında ölenlerin sayısını ise 337 olarak açıkladı...
Kasırgada ölenlerin sayısı 337'ye yükseldi
09 Ekim 2009 / 09:12 Güncelleme: 09 Ekim 2009 / 09:13

Filipinler'nin kuzeyindeki dağlık bölgelerine yağan sağnak yağışın neden olduğu toprak kaymaları 91 kişinin ölümüne ve 32 kişinin kaybolmasına yol açtığı bildirildi.

Eyalet hükümeti lideri Nestor Fongwan bugün yaptığı açıklamada, Benguet eyaletinde bugün ve dün 5 kente meydana gelen toprak kaymalarında 69 kişinin öldüğünü belirtti.

Sivil savunma yetkilisi Peter Fianza, dağlık bölgede bulunan turistik Baguio kentinde toprak kaymalarının 17 kişinin ölümüne ve birçok evin de toprak altında kalmasına yol açtığını kaydetti.

Yetkililer, ülkenin başka bölgelerinde de toprak kaymaları sonucu 5 kişinin öldüğünü ve 32 kişinin de kaybolduğunu bildirdi.
        
KETSANA KASIRGASI
         
Filipinli yetkililer bugün yaptıkları açıklamada, 26 Eylül günü Ketsana kasırgasının neden olduğu kötü hava şartlarının yol açtığı felaketlerde ölenlerin sayısının 337'ye çıktığını söyledi.

Yetkililer dün yaptıkları açıklamada, 298 kişinin öldüğünü belirtmişlerdi.

Yetkililer, 37 kişinin de halen kayıp olduğunu da ifade etti.

Ketsana, Filipinler'i 2 hafta önce etkisi altına almış ve ülkede son 40 yıldan beri görülen en şiddetli sağanak yağış ve büyük sel felaketine neden olmuştu.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler