YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kaset skandalında yer alanlar deşifre olabilir!
Aydın Doğan'ın Deniz Baykal ile yaptığı görüşmeyi değerlendiren Talat Atilla, CHP'deki kaset skandalıyla ilgili payı olan tanınmış bir kimlikle ilgili hızlı ve ani bir soruşturmanın başlayabileceğini ifade etti.
Kaset skandalında yer alanlar deşifre olabilir!
06 Ocak 2016 / 08:00 Güncelleme: 06 Ocak 2016 / 08:49

Kanal A'da yayınlanan 'Perde Arkası' programının yorumcularından Talat Atilla, Fahrettin Damga ve Celal Kazdağlı'nın sunduğu 'Son Durum' programına telefonla bağlandı. Atilla, 'Fena Halde ESRARENGİZ Görüşme' başlıklı yazısı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

DOĞAN GRUBU YAYIN POLİTİKASI İLE İLGİLİ PROBLEM YAŞADI

Doğan Grubu'nun yayın politikalarından dolayı kendi okur kitlesinde bir problemle karşılaştığını ifade eden Atilla, Doğan Grubu'nun eski alışkanlıklarından gelen iktidarı yönetme talebinin bütün şartları zorlamasına rağmen mevcut iktidarda olmayacağını anladığını söyledi. Atilla, "Önceki Başbakan Erdoğan ve Doğan'ın görüşmeleri sırasında kritik bir nokta var:

Erdoğan, Doğan ile görüşmelerinde, 'ben sizden torpil istemiyorum, bizi destekleyin istemiyorum ama sizin yayınlarınızda istikrar yok. Bir gün öyle, bir gün böyle... Nasılsanız öyle görünün' gibi bir bakış açısı var. Doğan Grubu şimdiye kadar politikasında sürprizlere açık oldu ama sürpriz bir gün siyah, bir gün beyaz olursa o biraz gazetecilik sınırlarını aşmış oluyor" dedi.  

TÜRKİYE'DE NORMALLEŞMENİN CHP'DE BAŞLAMASINI İSTİYORLAR

Doğan Grubu'nun süreci toparlamak ve politikasını oturtmak istediğini ifade eden Atilla, "Şu anda yöneticilerinin ve yazarlarının önemli bir bölümü Ertuğrul Özkök yapısını taşıdığı için Doğan Medya Grubu'nun politika değiştirmesi pek mümkün görünmüyor. Mehmet Ali Yalçın ismine dikkat etmek gerekiyor. Yalçın da sıradan bir Anadolu çocuğu.

Hürriyetin bir çok yazarı gibi 'monşer' değil. Orayı normalleştirmeye dair bir adım atmayı düşündüğünü ifade edebilirim. Doğan Medya Grubu da Türkiye'de normalleşmenin önce CHP'de başlamasını düşünüyor ki ondan dolayı dümeni Deniz Baykal'a çeviriyorlar" diye konuştu.

TASFİYE EDİLEN UNSURLARIN LİDERİ BAYKAL

Deniz Baykal'ın CHP'nin dertlerine derman olup olmayacağını da değerlendiren Atilla, "CHP artık koalisyonların, unsurların da içinde barındığı bir parti. İçinde tasfiye edilen unsurlar var. Tasfiye edilen unsurların lideri de Baykal'dır.

Onları tekrar aktif hale getirerek CHP'yi normalleştirme talebi var. Ama bana sorarsanız bu kongrede mi olacak derseniz ben bunu ön görmüyorum. Bu kongreyi Kılıçdaroğlu alacak. Ama bundan sonraki süreçlerde Kılıçdaroğlu ve Baykal'ın karşı karşıya geleceğini ön görüyorum" şeklinde konuştu.

KILIÇDAROĞLU'NU BAŞKAN YAPAN İRADE YENİ BAŞKAN SEÇECEK Mİ?

"Kılıçdaroğlu'na yönelik ilginin azaldığını, ümit kesme noktasına yaklaşıldığını söyleyebiliriz. Bu delege yapısıyla Kılıçdaroğlu'nu liderlikten indirmek çok kolay değil. Kılıçdaroğlu'nun geliş süreciyle ilgili kamuoyunda tereddütler oluştu. Bu süreçle ilgili farklı bilgiler ortaya çıkabilir.

Baykal'ı liderlikten eden kasetle ilgili karanlık unsurların ortaya çıkmasından sonra CHP'de liderlik değişiminin daha kolay olabileceğini söyleyebiliriz. Benim aldığım duyumlara göre bu süreçle ilgili bazı kritik unsurların ortaya çıkabilme durumu yakın gibi görünüyor.

Kaset skandalında yer alanların deşifre olma ihtimali yakın gibi görünüyor. Bu kasetle ilgili payı olan tanınmış bir kimlikle ilgili hızlı ve ani bir soruşturma bile başlayabilir. Bu olayda katkısı olan kişiyle ilgili de hızlı adli bir süreç başlayabilir.

Sayın Baykal'a yapılan bu operasyonun birden fazla unsurla bir araya gelerek bir konsept oluşturduğuna dair bir şüphe var. Bu şüphelerin yakın zamanda aydınlatılma ihtimalini yakın görüyorum.Kılıçdaroğlu seçilmiş olsa bile sonraki sürecin rahat geçmeyeceğini söyleyebilirim."

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

 // Ömer
dostça bir uyarı. Güvenirliliğinizi magazinel ve dezenformasyonel bir kaç afaki söyleme kurban ettirmeyiniz....
06 Ocak 2016 08:21
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler