YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kaset skandalında yeni iddialar
Kaset skandalında yeni iddialar
24 Mayıs 2011 08:17
MHP'de deprem etkisi yapan ve 10 partilinin istifasıyla sonuçlanan kaset skandalında yeni gelişmeler yaşanıyor. İddialara göre Didinmez ve Ekici'yi görüntüleyen kameralar kayıtları kaydedildikten sonra evlerden geri alındı.

MHP’li Didinmez ve Ekici’nin görüntülendiği evlere konulan kameraların çekimlerden sonra geri alındığı, her iki görüntünün de ocak ayı içinde çekilmiş olabileceği iddia edildi

“Farklıülkücülük” adlı grubun yayınladığı görüntüler nedeniyle istifa eden MHP’li Bülent Didinmez ve Mehmet Ekici’nin yakın çevresine anlattıkları, kaset komplosunun organize biçimde gerçekleştirildiğini ortaya koydu.

Kaset komplosu sonucu görevlerinden istifa eden Didinmez ve Ekici’nin avukatı Süleyman Ayhan, dün bürosunda açıklama yaptı. Ekici’yle ilgili komploya değinen Ayhan, “Görüntüleri yayınlanan mağdure, müvekkilimin imam nikahlı eşi olup, bu durum ilgileri tarafından bilinmektedir. Müvekkilim ilk gün yaptığı ‘alnım açık, yüzüm pak’ açıklamasıyla bunu kastetmişti” dedi. Görüntülerde bu durumun gizlendiğini belirten Ayhan, müvekkilinin hediye verdiği küçük yaştaki kız çocuğunun da yetim olduğunu söyledi. Müvekkilinin yanısıra mağdure ve küçük kızın yüzlerinin açık olarak verilmesini sert bir dille eleştiren Ayhan, “Bunu yapan insanlar çok aşağılıkça, çok adice, çok ahlaksızca davranmışlardır. Yetkililerden bunların bulunmasını diliyor ve istiyoruz” dedi.

Ekici ile ilgili görüntülerin yayınlanmasından TİB ve savcılık yetkililerini sorumlu tutan Ayhan, “TİB’in mevcut mevzuatı gereği anında müdahale etmesi gerekirdi. Savcılığın, şikayetimizin iletildiği andan itibaren yayını kestirmesi gerekirdi. Ancak bizden mahkeme kararı istendi. Biz de kararı ancak saat 17.10’da alabildik” dedi.  Ayhan, soruşturmayı yürüten savcılıktan ifade için gönderilen bir davet de gelmediğini belirterek, “Böyle bir davet olursa müvekkillerim, mağdur sıfatıyla cumhuriyet savcılığına bütün bildiklerini aktaracaklardır” diye konuştu.

Buat ve aynalı gardrop

Kaset komplosuyla ilgili ilginç detaylar da gün yüzüne çıktı. İddialara göre Didinmez’i görüntüleyen evdeki kamera “buat” içine, Ekici’yi kaydeden kamera ise yatak odasındaki komodinin aynasına gizlendi.

Kameranın buat içine yerleştirilmesi, kameranın bir elektrik kaynağından güç alarak uzun süre kayıt aldığı şeklinde yorumlandı. Kameraların, görüntüler alınıp, kayıtlar kaydedildikten sonra evlerden geri alındığı belirlendi. Her iki görüntünün Ocak ayı içinde çekilmiş olduğu tahmin ediliyor. MHP Genel Merkezi’ni izlediği öne sürülen arabaya benzer bir arabanın ise Ekici’nin görüntülendiği evin yakınlarında görüldüğü iddia edildi.

Milliyet

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler