YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Kaset organize, sıradan bir iş değil"
"Kaset organize, sıradan bir iş değil"
24 Mayıs 2011 13:51
Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Görüş Farkı programında önemli açıklamalar yaptı. Baykal ve MHP kesetlerinin aynı merkezden olabileceğine dikkat çeken Çiçek, "Biz de rahatsızız bu işten...Bu zıkkımın hiçbir yerinde yokuz"dedi.

Kanal A Haber Merkezi- Gazeteci Ömer Şahin’in Kanal A daki “Görüş Farkı” programına katılan Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, MHP’yi sarsan kaset skandalına yönelik önemli açıklamalar yaptı.

MHP yöneticilerinin istifasına yol açan kasetlerin “organize” bir iş olduğunu  siyasetin yeniden dizayn edilmek istendiğini savunan Çiçek, Deniz Baykal ve MHP’lilerin kasetinin aynı merkez tarafından yapılmış olabileceğini söyledi. Hükümet olarak kaset olayından son derece rahatsız olduklarını da vurgulayan Çiçek, “Kaset olayı sıradan bir iş değil, organizedir. Biz bu işten rahatsızız. Bu zıkkımın hiçbir yerinde yokuz ve olmak da istemeyiz.Hükümet yapılması gereken ne varsa yapıyor. Bu işin ortaya çıkarılmasını en fazla da biz isteriz” diye konuştu.

Fethullah Gülen MHP ile niye uğraşsın?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Hükümet’in kaset skandalıyla ilgili haksız eleştiri ve iftiralara maruz kaldığı için konuşmak zorunda kaldığını da söyleyen Cemil Çiçek, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin AK Parti’yi ve “Okyanus ötesi” imasıyla Fethullah Gülen’i zan altında bırakmasını da eleştirdi. “Niye Fethullah Gülen ABD’de MHP ile ilgili böyle bir işe alet olsun?” sorusunu yönelten Çiçek, şöyle devam etti:”Bir kısım masum insanların bu tartışma içine çekilmesi, günahlarının alınması doğru değil. Kim olduğunu biliyorlarsa söylesinler. Hiç alakası olmayanları, çamurun içine çekmek ahlaki ve hukuki değildir. Şuralar,buralar demek yerine kim ne biliyorsa deliller ortaya konsun, toplum bilgi kirliliğinden kurtulsun. İnsanlar sui zanlarda bulunmasın”

Türkiye’de bazı odakların siyasete  ‘Hacivat-Karagöz’ oyunu gibi rol biçmeye çalıştığını ifade eden Başbakan Yardımcısı Çiçek, “Türkiye’de siyaset yeniden dizayn edilmek isteniyor. Bunu göz ardı etmeyelim. Arkadaki oyunu iyi görmek gerekiyor. Bu işin içinde içerden ve dışarıdan unsurlar olur.” dedi.

Kılıçdaroğlu’nda yüzde 28 sendromu var.

Cemil Çiçek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçim vaadleri ve siyasi geleceğine ilişkin de çarpıcı değerlendirmeler yaptı. Kılıçdaroğlu’nun neredeyse ‘cennetten parsel’ vaad ettiğini öne süren Çiçek, “Kılıçdaroğlu Türkiye iktidarı için siyaset yapmıyor.İktidara gelemeyeceğini de biliyor. Hedefi parti içi iktidardır. O yüzden bol keseden vaat ediyor” iddiasında bulundu.CHP’nin eski lideri Deniz Baykal’ın partiyi yüzde 28 oyla devrettiği şeklindeki sözlerini de hatırlatan Çiçek, “Kılıçdaroğlu ve ekibinde yüzde 28 sendromu var. Genel Başkanlığı bıçak sırtında. Bu çerçevede oy alırsa ortalık karışacak. Yüzde 29,30 da o çevreler için bir şey ifade etmez. “şeklinde konuştu. Çiçek, CHP’deki parti içi muhalefetin şimdiden 13 Haziran hesapları yaptığını ve Ankara’nın değişik yerlerinde bürolar kurduklarını da kaydetti.

Demirel istediğin söylerse,istemediğini işitir

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın son zamanlarda eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’i seçim meydanlarında eleştirmesi dikkat çekiyor. Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, AK Parti’nin Demirel’i hedef yapmasını şöyle değerlendirdi:”Sayın Demirel’le bizim uğraştığımız filan yok. Partiler üstü konumda olması gerekirken yeri geldi sokağa çağrı yaptı, yeri geldi Cumhurbaşkanlığı meselesine girdi. İstediğini söyleyen, istemediğini işitir . Herkes olduğu yerde dursa; durmuyor. Benim olduğu yerde durmadığı kanattini taşıyorum”

 

!!!
 // mehmet durukan
kişilerin zaaflarını ortalık yerde sürekli konuşmak, bunlardan siyasi rant sağlamak doğru olmaz. zaten bu kişiler, bu işlerle uğraşan yayınlarla yeterince teşhir edilerek istifaya zorlanıyor ve kamuoyu cezası alıyorlar....
24 Mayıs 2011 19:46
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler