YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kart borcu olanlar dikkat!
Kredi kartı borcu olanlar bu tuzağa dikkat!
Kart borcu olanlar dikkat!
29 Ekim 2012 / 12:00 Güncelleme: 29 Ekim 2012 / 12:03

Kredi kartı borçlularının içerisinde bulunduğu zorluktan faydalanan, finansal hizmet vermek için hiçbir yasal zemini olmayan şirketler, kart sahiplerine olmadık vaatlerde bulunuyor. Kredi kartı sahiplerinin çaresizliklerinden faydalanan bu şirketler, borca 36 aya kadar taksit yapıyor, talep edilirse kapıya kadar özel kurye bile gönderiyor ama kendi adreslerini sır gibi saklıyor.

Elde edinilen bilgiye göre, sayıları hızla artan bu şirketlerin büyük bir kısmı kredi kartı sahiplerine internet üzerinde ulaşıyor. Kredi kartı sahiplerinin borçlarını kapattıktan sonra üzerine kendi komisyonlarını da ekleyerek, aynı kredi kartına bir ürün satılmış gibi borcu yeniden 12-36 ay arası bir vadeyle taksitlendiriyor. Kredi kartının limitinin borca eklenen komisyon giderini de karşılaması durumunda, limitin üzerindeki farkı elden ödeme yoluyla tahsil edip, geri kalan borcu yine aynı kredi kartına taksitlendiriyor. Kartın limitinin yeterli gelmemesi durumunda da elden ödeme yöntemi devreye giriyor.

Kredi kartı taksitlendirmesi yapan ve ''DH Danışmanlık'' adı altında çalışan şirket, internet sitesi üzerinden, 36 aya kadar kart taksitlendirme yapabildiklerini, müşterilerine gerekirse nakit avans da çektirebilecekleri vaadinde bulunuyor. Şirket, 10 bin liranın üstünde meblağlar için özel hizmet sunduklarını belirterek, özel telefon hatlarından kendilerine ulaşılabileceği bilgisini paylaşıyor. Yine bu şirket internet sitesinde, ''Eğer isterseniz çalışanlarımızdan birini adresinize gönderebiliriz'' ifadesi yer alıyor.

GT Danışmanlık adı altında faaliyet gösteren başka bir şirket de yine internet sitesi üzerinden, ''Vade farkı tutarı kadar limitiniz olduğu takdirde bir veya daha fazla kredi kartınıza ait borcunuzu taksitlendirebiliriz'' vaadiyle kart borçlularına umut dağıtıyor.

Danışmanlık hizmeti verdiği iddiasında da bulunan şirketler, kredi kartı vade farkı için kullanılabilir limiti olmayan kredi kartı sahiplerine de, şu tavsiye bulunuyor:

''Borcu ödenen kredi kartınızın haricinde,yeterli limiti olan başka bir kredi kartınızı veya kartlarınızı da kullanabilirsiniz.''

Kredi kartı sahibinin bu şirketlere yasal durumlarını sormaları ihtimaline karşı borcunu taksitlendirmek için gelen müşteriden herhangi bir resmi belge talepleri de bulunmuyor. aa


 

kredi karti borcu kim haklı
 // mustafa esenlik
Bu iş işte güzel alan yorumlar da beyenilen leri okudum arkadaşlar banka mi vatandaşa yol gösteren firmalarmi diyelim .firma gerçek ticaret yapmiyorsa bu devlet tc var Bir arkadaşimiz yazmiş büyük bilgisayar firmasi köntur satıyor netten 12 la tasitle var var başka firma buldum bu da bir telefon satışı ve altın var telefonu aldım satacam yere satım kartımdan kuyumculardakı zarar bankadan iyi danişmanyapana allaha razıolsun diyen yazılar var Banka kartı kulansınlar so...
30 Ekim 2012 00:52
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler