YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Karşıt görüşlü öğrenciler birbirine girdi
Karşıt görüşlü öğrenciler birbirine girdi
Karşıt görüşlü öğrenciler birbirine girdi
06 Nisan 2008 / 21:41 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Akdeniz Üniversitesi'nde karşıt görüşlü öğrenciler arasında bıçaklı ve sopalı kavga çıktı. Çıkan kavgada yaralanan bazı öğrenciler hastaneye kaldırıldı.


Akdeniz Üniversitesi Yerleşkesi'nde Kredi ve Yurtlar Kurumu'na bağlı yurtta, karşıt görüşlü öğrenciler arasında kavga çıktı.

Bıçak ve sopaların da kullanıldığı kavgaya, öğrenci olmadıkları belirtilen bir grup da katıldı. Kavga eden gruplar, Antalya Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet ekiplerinin müdahalesiyle dağıldı. Polis, yurt binasına giriş ve çıkışları yasakladı.

Polisin müdahalesinin ardından kaçan grupta yaralılar olduğu belirtildi. Kavgada yaralanan Yakup Ş. ile Kaan K, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırıldı.

Bıçakla yaralandıkları öğrenilen Yakup Ş. ve Kaan K'nin sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi. Öte yandan, ellerinde sopalar bulunan 60-70 kişilik grup da hastaneye kaldırılan arkadaşlarını almak üzere Akdeniz Üniversitesi Hastanesi acil servisinin önünde toplanarak slogan attı.

Yeniden kavga

Acil servis önünde toplanan sol görüşlü öğrenciler, öğrenci yurduna doğru yürüyüşe geçti. Slogan atarak yürüyen grup, rektörlük binasının önünde karşıt sağ görüşlü öğrencilerle karşılaşarak yeniden kavgaya başladı.

Tabancalar, kesici aletler ve sopaların kullanıldığı kavgaya çevik kuvvet ekipleri müdahale etti. Grup, panzerlerden basınçlı su sıkılarak dağıtıldı.

Antalya Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, iki grup arasında birkaç gündür gerginlik yaşandığını ve kavganın kontrol altına alındığını kaydettiler.

Akdeniz Üniversitesi'nde, karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan kavga kontrol altına alınırken, olaylarda, 7 kişi yaralandı.

Ateş açan kişinin kimliği tespit edildi

Bu arada çıkan kavga sırasında öğrencilere tabancayla ateş açan kişinin kimliğinin belirlendiği ve zanlının yakalanmasına çalışıldığı açıklandı.

7 kişinin yaralanmasına neden olan olaylar sırasında öğrencilere tabancayla ateş açan ve bu görüntüsü kameralara yansıyan zanlının kimliği belirlendi. Polis yetkilileri, öğrenci olmadığı anlaşılan ve kimliği açıklanmayan zanlının, daha önce de benzeri olaylara karıştığı yönünde bilgiler bulunduğunu söylediler.

Öte yandan kavgada yaralandıktan sonra taburcu edilen öğrencilerin de aralarında bulunduğu gözaltına alınan kişilerin sayısının 34'e ulaştığı öğrenildi.

Olaylar nedeniyle terörle mücadele ve çevik kuvvet şube müdürlüklerine bağlı çok sayıda polis ekibi, öğrenci yurdu ve yerleşkede geniş güvenlik önlemlerini sürdürüyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler