YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Karşıma Hayati Yazıcı çıktı!
Başbakan Erdoğan'la CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu arasındaki Ergenekın polemiği sürüyor... Nerede bu Ergenekon biri söylesinde ben de üye olayım diyen Kılıçdaroğlu'na Erdoğan adres göstermişti... İşte o adrese Kılıçdaroğlu'ndan jet cevap geldi...
Karşıma Hayati Yazıcı çıktı!
19 Şubat 2011 / 11:34 Güncelleme: 19 Şubat 2011 / 14:05

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Ben de sayın Başbakanın sözünü tutum, adrese baktım, Sivas Davası’na baktım, karşıma Hayati Yazıcı çıktı. Hayati Yazıcı kim? Herhalde Başbakan biliyordur, mesai arkadaşı, kimin davalarını üstlenmiş Hayati Yazıcı?" dedi.

Kılıçdaroğlu, Ahmet Taner Kışlalı Salonu’nda düzenlenen köy ve mahalle muhtarları istişare toplantısına gelişinde, gazetecilerin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, kendisine yönelik sözlerine ilişkin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin, "Başbakan Erdoğan, sizin ’Ergenekon terör örgütü neredeyse gidip üye olacağım’ sözlerinize yanıt verdi ve Danıştay İkinci Dairesi’ni adres olarak gösterdi. Nasıl değerlendiriyorsunuz?" şeklindeki sorusu üzerine, Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

"İnsafsızlık etmeyin, sadece Danıştay 2. Dairesi değil, Kahramanmaraş, Sivas’ı diğer yerleri de adres gösterdi. Ben de Sayın Başbakanın sözünü tuttum, adrese baktım, Sivas Davası’na baktım, karşıma Hayati Yazıcı çıktı. Hayati Yazıcı kim? Herhalde Başbakan biliyordur, mesai arkadaşı, kimin davalarını üstlenmiş Hayati Yazıcı? Bana adres soran kişiye şunu söylüyorum. Sen demokratsan, ülkeni seviyorsan, demokrasi, özgürlükleri istiyorsan, sana muhtıra verenden hesap sormaktan niye korkuyorsun? Korkan adam bunları yapar mı? Çık hesabını sor bakalım yürekliysen? Benim kadar yürekliysen çık hesabını sor? Yürekli değil." (AA)
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler