YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kardeş Öcalan'dan beklenmedik çıkış!
Kardeş Öcalan'dan beklenmedik çıkış!
01 Temmuz 2013 10:59
Terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan’ın kardeşi Mehmet Öcalan, ağabey Öcalan’ın kaldığı yerin değiştirilmesi gerektiğini söyledi. Mehmet Öcalan Gemlik'ten İmralı adasına gitti.

Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın kardeşi Mehmet Öcalan ve adada kalan mahkum yakınları, İmralı’ya gitmek için Gemlik İlçe Jandarma Bölük Komutanlığı'na geldi.

Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın kardeşi Mehmet Öcalan, Cumali Karsu’nun kardeşi Pervin Oduncu, Hakkı Alphan’ın kardeşi Zülfü Alphan, İmralı adasına gitmek için Gemlik İlçe Jandarma Komutanlığı önüne geldi. Mehmet Öcalan burada gazetecilerin Abdullah Öcalan’ın sağlık durumu ile ilgili sorusuna cevap verdi. Terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan’ın sağlık durumunun iyi olduğunu belirten Mehmet Öcalan, “Bulunduğu ortam itibariyle sağlık durumu iyi. 65 yaşında bir insan. Malum adanın ortasında kalıyor. Her tarafı denizle çevrili. Nemli bir havası var. Dolayısıyla biz kaldığı yerin değişmesini istiyoruz” dedi.

Mehmet Öcalan ve mahkum yakınlarının yanlarında kitap ve gazete getirmesi de dikkat çekti. Mehmet Öcalan ve mahkum yakınları, kimlik kontrollerinin ardından adaya hareket etti.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler