YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kardeş Cihaner de tepkili
Tutuklanan Başsavcısı İlhan Cihaner'in kardeşleri Gürhan ve Orhan Cihaner, Erzurum Adliyesi önünde aile adına bir açıklama yaptı.
Kardeş Cihaner de tepkili
18 Şubat 2010 / 21:02 Güncelleme: 18 Şubat 2010 / 21:06

Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner'in kardeşleri, açıklamalarından dolayı Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a tepki gösterdiler.
 

Gürhan Cihaner, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a tepki göstererek. "Sayın Bülent Arınç bugün yaptığı basın toplantısında 6 yaşındaki yeğenim Sıla ile ilgili basını bilgilendirme amaçlı soru cevap şeklinde Muhteber Hanım'ın yaptığı konuşmayı kastederek, olaya 'mizansen' katıldığını iddia etmiştir. Sayın Arınç bu açıklama üzerinden bile duygusal bir çıkar elde etmeye çalışmayınız. Bizim ailemizin Sıla dahil hepsi, Sayın Başsavcı İlhan Cihaner başta olmak üzere hukuk içerisinde ve hukuka bağlıdır. Bir devlet adamının bu kadar önemli bir hukuki olayda bundan bahsediyor olması, söyleyecek hukuki bir bilgisinin olmadığını göstermektedir. Yeğenim ve ailemin hiçbir ferdinde sizde çokça bulunan sahte gözyaşı yoktur. Bu anlamda hiçbirimiz gözyaşı dökmedik ve dökmeyeceğiz. Dünyanın hiçbir yerinde çizgi film CD'leri ağır cezalık ciddi delil değildir. Sayın Arınç cumhuriyetin bazı savcılarını yerip, bazı savcılarını överken kriterleriniz nedir? Yoksa yargımız 'kendilerinin yargısı' ve 'cumhuriyetin yargısı' olarak ayrıldı da bizim haberimiz mi yok. Bir kısım kararları yargı bağımsızdır deyip desteklerken, bir kısımlarını yargı darbesi deyip yermeniz anlaşılmazdır. Ayrıca basına da aynı hitabı kullanarak, 'sizin basın' gibi konuşmasında bahsetmiştir. Anlaşılan odur ki, siz de basını ve hukuku andıçlamışsınız" dedi. İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler