YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Karayolunu kapatan PKK'ya operasyon!
PKK tarafından karakolların yapımını protesto gerekçesiyle 2 günden bu yana kapatılan Karlıova-Varto yolunu açmak için sabah saatlerinde polis ve jandarma operasyon başlattı.
Karayolunu kapatan PKK'ya operasyon!
04 Haziran 2014 / 11:00 Güncelleme: 04 Haziran 2014 / 11:35

Göstericiler, güvenlik güçlerine taş ve sopalarla salrdırırken, asker ve polis gaz bombası ve basınçlı su karşılık verdi.

Karlıova İlçesi'ne 8 kilometre uzaklıkta bulunan Kargapazarı Köyü'nden geçen Muş- Varto yolunu 2 günden bu yana trafiğe kapatan PKK'nın gençlik yapılanması Yurtsever Demokratik Gençlik Hareketi'ne üye (YDGH) gruba karşı bu sabah erken saatlerinde operasyon başlatıldı.

Köylülerin de destek verdiği eylemi bitirmek ve yolu trafiğe açmak için sabah saat 05.00 sıralarında bölgede helikopterlerle çok sayıda asker ve özel harekat timleri indirildi. TOMA ve zırhlı araçlarla eylemcilere müdahale edirken basınçlı su ve gaz bombası ile gruplar dağıtılmaya çalışıldı.

PKK'ya destek veren gruplar güvenlik güçlerine taş ve sopalarla karşılık verdi. Kargapazarı köylüleri ise, köy içerisine barikatlar kurarak buradan geçen zırhlı araçlara taş ve sopalarla saldırdı. Yaklaşık 1000n köylü ve göstericinin bulunduğu bölgede müdaheleye devam ediliyor.

hepsi pkk
 // hanifi çelik
kimyasal bomba kullanılsın...
04 Haziran 2014 14:42
PKK BUNLAR
 // metin2735
BUNLAR DAĞDAKİ PKK SİLAHLARI DAĞALARA BIRAKIP GELİYORLAR.BUNLARI VURUN ÖLDÜRÜN.KÖYLÜLER EVLERİNDEDİLER ONLAR KÖYLÜ GİBİ GÖRÜNÜYOR KÖYLÜ DEĞİLLER İMANSIZ BUNLAR VATAN HAİNİ BUNLAR.GÜVENLİK GÜÇLERİ ÇOK UYANIK OLSUN BUNLAR PKK PKK....
04 Haziran 2014 Çarşamba 11:30
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler