YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Karayollarında son durum
Karayollarında son durum
28 Temmuz 2011 09:23
Karayollarının bazı kesimlerindeki yapım ve bakım çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün internet sitesindeki açıklamaya göre, İyidere-Rize yolunun 5. kilometresinde bulunan Sarayköy Tüneli Güney Tüpünde yapılacak VTS onarım çalışmaları nedeniyle bugün 17.00'ye kadar tüneldeki trafik İyidere-Rize istikametinde tek şeritten ve kontrollü olarak sağlanacak.

TEM Otoyolunun Seyrantepe mevkisinde, Türktelekom Arena Stadı'nın önündeki yanyolda; 30 Temmuz'a kadar, Seyrantepe Kavşağı yapım çalışmaları kapsamında asfalt betonu aşınma tabakası imalatı yapılacağından, ulaşım Cendere Yolu ve Seyrantepe'deki mahalli yollardan sağlanacak.

Anadolu Otoyolu Akıncı Gişeleri ile Kızılcahamam Kavşağı kesimi arasında 26 Ağustos'a kadar üst yapı yenileme çalışmaları yapılacağından ulaşım Ankara-İstanbul istikametinden iki yönlü olarak sağlanacak.

Eskişehir-Seyitgazi yolunun 5-20, 34-42, 50-70, 90-95. kilometrelerinde 10 Eylül'e kadar asfalt sathi kaplama onarımı yapılacağından ulaşım tek şeritten sağlanacak.

Anadolu Otoyolunun Abant Kavşağı ile Boludağı Tüneli kesiminde aydınlatma lambalarının değiştirilmesi nedeniyle her iki yönde sol şerit trafiğe kapatılarak ulaşım diğer şeritlerden kontrollü olarak sağlanacak.

Kelkit-Erzincan yolunun 35-40. kilometrelerindeki bölünmüş yol yapım çalışmaları nedeniyle yol aralıklı olarak trafiğe kapatılıyor.

Bozüyük Çevre yolunun 9-10. kilometrelerindeki yol yapım ve bakım çalışmaları nedeniyle 29 Ağustos'a kadar sağ taşıma yolu trafiğe kapatılarak ulaşım sol taşıma yolundan iki yönlü olarak sağlanacak.

TEM Otoyolunun Gebze Köprülü Kavşağı-İzmit Doğu arasında 15 Kasıma kadar sürdürülen asfaltlama çalışmaları nedeniyle kuzey taşıma yolu hafta içi 22.00-07.00 arasında ulaşıma kapatılacak. Ulaşım güney yoldan gidiş geliş olarak veya D-100 yolundan sağlanacak.

Ankara Çevre Otoyolunun Eskişehir-İncek istikametinde, üstyapı yenileme çalışmaları nedeniyle  25 Ağustos'a kadar trafik bölünmüş yolun diğer bölümünden iki yönlü olarak sağlanacak.

Milas-Yatağan yolunun 4-19. kilometreleri (Kozağaç Mevkii, Boğayokuşu Mevkii ve Karaltı Mevkii) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle Salı ve Perşembe günleri 14.00-16.00 saatlerinde aralıklarla trafiğe kapatılarak ulaşım kontrollü olarak sağlanıyor.

Hopa-Borçka yolunun 13-14. kilometrelerindeki Cankurtaran Tüneli yapımı çalışmaları nedeniyle ulaşım aralıklı ve kontrollü olarak sağlanıyor.

Havran-Balıkesir yolunun 51-53. kilometreleri Balya ayrımı ile 22-24. kilometrelerindeki Şapçı Rampaları mevkiileri, bugün 14.00-17.00 saatlerinde patlatma yapılacağından ulaşıma kapatılacak.

Ankara-Kırıkkale yolunun 11. kilometresindeki Lalahan Köprülü Kavşağı yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım gidiş-geliş ve dönüşümlü olarak servis yolundan sağlanıyor.

Piraziz-Giresun-Tirebolu yolunun 31-32. kilometrelerindeki Kargın Köprüsü'nde meydana gelen çökme nedeniyle Tirebolu istikameti ulaşıma kapatıldığından ulaşım bölünmüş yolun diğer bölümünden iki yönlü olarak sağlanıyor.

Artvin-Şavşat yolundaki baraj inşaatı nedeniyle yol trafiğe kapalı olup, ulaşım bekleyen araçlar için aralıklarla çift yönlü olarak sağlanıyor.

Anadolu Otoyolunun Yumrukkaya-Çaydurt ve muhtelif kesimlerinde üstyapı çalışmaları nedeniyle 30 Temmuza kadar İstanbul-Ankara istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım diğer istikametten iki yönlü olarak sağlanacak.

Ortaklar-Söke-Milas yolunun Pınarcık Köyü, Dibekdere Köyü ve Milas Devlet Hastanesi mevkilerindeki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı, çarşamba, perşembe ve Cumartesi günleri 14.00-16.00 saatlerinde yol kısa süreli aralıklarla trafiğe kapatılarak ulaşım kontrollü olarak sağlanıyor.

Zonguldak-Devrek-Mengen yolunun 33-87. kilometrelerindeki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 08.00-19.00 saatlerinde aralıklarla ulaşıma kapatılıyor.

TEM Otoyolunun Avcılar-Kınalı kavşakları 22-73. kilometreleri ve Kınalı Bağlantı yolu 0-8. kilometrelerinde 15 Kasım'a kadar gerçekleştirilecek üstyapı onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanacak.

Anadolu Otoyolunun Bolu Doğu-Bolu Batı Kavşağı kesimi 2-5. kilometrelerindeki üstyapı onarım çalışmaları nedeniyle 12 Ağustos'a kadar Ankara-İstanbul istikameti taşıt trafiğine kapatılarak, ulaşım diğer istikametten iki yönlü ve konrollü olarak sağlanacak.

Mekece-Bozüyük yolunun 73-74. kilometrelerindeki yol yapım ve bakım çalışmaları nedeniyle 2 Ağustos'a kadar sol taşıma yolu trafiğe kapatılarak ulaşım sağ taraftan iki yönlü olarak sağlanacak.

Ankara Çevre Otoyolunun Cebeci Kavşağı ile Gölbaşı Kavşağı Kesimi 7-12. kilometrelerindeki üstyapı onarım çalışmaları nedeniyle 15 Ağustos'a kadar Cebeci-Gölbaşı istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım diğer istikametten iki yönlü ve kontrollü olarak sağlanacak.

Mekece-Bozüyük yolunun 60-62. kilometreleri arasında yol yapım ve bakım çalışmaları nedeniyle 9 Ağustos'a kadar sağ taşıma yolu trafiğe kapatılarak ulaşım diğer istikametten iki yönlü olarak sağlanacak.

Ankara-Çevre Otoyolunun İncek Kavşağı-Sincan Kavşağı kesimi arasında üstyapı çalışmaları nedeniyle 2 Ağustos'a kadar İncek-Sincan istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım diğer istikametten iki yönlü olarak sağlanacak.

Anadolu Otoyolunun Ankara-Çeltikçi kesimi arasındaki Hamamçayı Köprüsünde bakım-onarım çalışmaları nedeniyle yarına kadar Ankara-İstanbul istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım diğer istikametten iki yönlü olarak sağlanacak.

Mekece-Bozüyük yolunun Gölpazarı Ayrımı Kavşağının köprülü kavşağa dönüştürülmesi çalışmaları nedeniyle 4 Ağustos'a kadar sağ ve sol taşıma yollarında şerit daraltması yapılacak.

Zonguldak-Ereğli yolunun 54-56. kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 15.00-17.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılıyor.

Mekece-Bozüyük yolunun 52-53. kilometreleri arasında köprü genleşme derzi çalışmaları nedeniyle 31 Temmuza kadar sağ taşıma yolu trafiğe kapatılarak ulaşım sol taşıma yolundan sağlanacak.

TEM Otoyolu Mahmutbey Batı Kavşağı ile Kınalı Kavşağı arasında bulunan köprü ve viyadüklerde 30 Aralık'a kadar 09.00-17.00 saatlerinde depreme karşı güçlendirme çalışmaları yapılacağından sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

Of-Çaykara-Bayburt yolunun 35-44. kilometreleri, yapım çalışmaları nedeniyle 08.00-18.00 saatlerinde trafiğe kapatılarak küçük tonajlı araçlar için trafik Taşkıran-Demirli-Köknar istikametindeki servis yolundan sağlanacak.

Menemen-Manisa yolunun 4-15. kilometreleri patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle hergün 14.00-17.00 saatlerinde yol ulaşıma kapatılıyor.

Ortaklar-Söke-Milas yolunda (Bafa Gölü Mevkisinde) sürdürülen patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri 13.00-17.00 saatleri arasında yol aralıklarla trafiğe kapatılarak ulaşım kontrollü olarak sağlanıyor.

Niksar-Reşadiye-Erzincan yolunun 49-52. kilometrelerinde, bölünmüş yol yapım çalışmaları nedeniyle 07.00-12.00 ile 13.00-18.00 saatlerinde 20 dakikalık aralıklarla kesilerek kontrollü olarak sağlanıyor.

Mekece-Bozüyük yolunun 23. kilometresi yol yapım çalışmaları nedeniyle 11.00-16.00 saatlerinde aralıklı olarak trafiğe kapatılıyor.>

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler