YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Karayılan'dan BDP açıklaması
Murat Karayılan, BDP'li vekillerin Meclis'i boykotları konusunda bir açıklamada bulundu.
Karayılan'dan BDP açıklaması
26 Eylül 2011 / 15:57 Güncelleme: 26 Eylül 2011 / 15:58

Terör örgütü PKK’nın Kandil’deki yöneticilerinden Murat Karayılan'ın, BDP'li milletvekillerinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne gitmelerine negatif yaklaşmadıklarını söylediği belirtildi.

Terör örgütüne yakınlığıyla bilinen bir internet sitesine açıklamalarda bulunan Karayılan’ın milletvekillerinin meclise dönüp dönmeme kararının kendi inisiyatiflerinde olduğunu ifade ettiği kaydedildi.

Karayılan’ın bu konuda karar verecek olanın blok vekilleri grubu olduğunu, buna negatif yaklaşmadıklarını belirttiği bildirildi.

Söz konusu internet sitesinde Karayılan'ın "Haksız bir egemenlikçi anlayışa ve siyasete karşı gerekli tutum ve tavrı almışlardır. Dolayısıyla bundan sonra farklı tutum pekala olabilir. Değişik ve sonuç alıcı taktiklerle hedefe yürümek, bir siyaset sanatıdır. Bu açıdan farklı davranmak mümkündür. Bizce bunu kendileri düşünmelidir. Ancak AKP hükümetinin uygulamaları ve üslubu meclise gitme ortamını oldukça zorlamaktadır. En son Şırnak’ta görüldüğü gibi, BDP’li belediye başkanlarının, belediye meclis üyelerinin ve birçok parti üyesinin tutuklanmış olması ve bu sayının yüzlere çıkarılması, meclise gitme koşullarını oldukça daraltmış bulunmaktadır.

Yine AKP’li bakan Hayati Yazıcı resmen BDP’li vekilleri tehdit etmiştir. Ya meclise gelirsiniz, ya da azledilirsiniz mealinde şeyler söylemiştir. Belki de AKP meclise gelmelerini istemediği için böyle yapmaktadır. Önemli olan burada duygusal yaklaşmamak, öngörülü ve politik yaklaşarak muhtemel oyunları boşa çıkarıcı, en doğru kararı alabilmektir. Bunu da blok vekilleri grubu tamamen kendi öz iradeleriyle almalıdırlar.” dediği belirtildi.

CİHAN
 

irade
 // şahinde gökçen
birde öz iradeden bahsetmiş ya..gülermisin,, ağlarmısın...sanki karayılanın kendi öz iradesi varmış gibi ,,uzaktan kumandalı biri kendine bağlı uzaktan kumandalılara taktik öneriyor...millet uyanalı çok oldu, bunlar hala uykuda......
26 Eylül 2011 16:56
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler